| anonim_4396 a întrebat:

In februarie am avut o relatie sexuala neprotejata. Dupa o saptamana mi-a venit ciclul dar am observat ca nu a avut un flux atat de mare ca de obicei. A durat cu doua zile mai putin (el durand de obicei 6-7 zile), doar ca, timp de doua zile am observat intre 5-6 picaturi de sange dupa urinare, iar apoi tamponul nu a fost atat de plin ca de obicei.Am ciclu regulat de 25-28 zile dar de cand cu virusul acesta, doua saptamani nu am facut miscare deloc ceea ce mi-a facut stomacul o saptamana foarte balonat, ma simt plina dar in acelasi timp am o senzatie de foame permanent. Se poate sa fiu insarcinata iar acele picaturi sa fi fost sangerarea de implantare, iar balonarea un semn al sarcinii? Sunt panicata ca imi va intarzia ciclul si nu pot face un test. (Sunt in a 26-a zi si nu mi-a venit, am sanii putin sensibili asa cum se intampla la menstruatie, iar programul meu de somn s-a stricat foarte tare)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce înseamnă nu așa abudentă? ca să fii însărcinată și totuși să ai ciclu trebuie să-ți vină 2-3 picături maro, mă îndoiesc că la tine a fost cazu

| Siennnnna a răspuns (pentru Adry05):

Nu asa abundenta adica nu am avut crampe dureroase ca de obicei, nu a avut un flux atat de mare ca de obicei si nu a durat 6-7 zile ci mai putin dar sangele era rosu aprins si a fost mai mult de cateva picaturi

| Adry05 a răspuns (pentru Siennnnna):

Atunci n-ai nimic, se mai întâmplă la fel cum în altă lună îți vine mai mult

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai inceput intrebarea ta, facand urmatoarea afirmatie :
Criistiinaa31 a întrebat:
In februarie am avut o relatie sexuala neprotejata. Dupa o saptamana mi-a venit ciclul dar aceasta a fost mai scurta si mai putin abundenta... etc.
Rezulta urmatoarele 2 informatii importante si edificatoare :
1.) Sangerarea menstruala a durat 4-5 zile si a fost abundenta, ceea ce inseamna ca in mod absolut cert si sigur ca menstruatia a fost autentica si prin ea a fost eliminat endometrul din uter,
2.) Actul sexuala fost intretinut cu circa 7 zile inainte de ziua de pornire a sangerarii menstruale, adica in timpul ultimelor 9-10 zile de ciclu menstrual, care reprezinta in cazul fiecarui ciclu menstrual PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE, adica zilele in care este 100% IMPOSIBIL sa ia nastere o sarcina si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in fiecare din aceste zile.
In concluzie se poate afirma fara nicio retinere ca in conditiile descrise este cu totul IMPOSIBIL sa existe o sarcina chiar si pur ipotetica. Acceseaza si citeste urmatoarele explicatii medicale :
https://www.tpu.ro/......i-inceapa/
Multa sanatate!

| Justme32 a răspuns:

Doamne Sfinte, copilele mele surorile mele, întârzierea este cauzată datorită celor injectate în mâncare și în apă și în absolut orice. Cât despre stomacul tău, fie n-ai băut destulă apă fie lipsa mișcării. Ai voie să ieși din casă să faci mișcare cel puțin 3 km pe lângă casă

| Siennnnna a răspuns:

Sangerarea a durat aproximativ 4 ziesi nu a fost atat de abundenta ca de obicei, acesta este motivul pentru care sunt speriata chiar daca nu a semanat cu sangerarea de implantare