| Demeister a întrebat:

În general, o fată geloasă se împrieteneşte tot cu un băiat gelos?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nu.Se pot nimeri si doua persoane de acest fel, insa nu este obligatoriu deloc.Mai ales ca opusele se atrag, deci daca ar fi ambii gelosi poti sa banuiesti continuarea.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In general, nu stii cat de gelos este fiecare, pana nu se implica intr-o relatie.Pot fi gelosi amandoi, ceea ce ar fi un dezastru sau unul sau chiar niciunul.De obicei unul este sigur gelos.

| RAY a răspuns:

Trebuie sa facem un studiu macar la nivel locat sa stim asta, e imposibil sa afirmi asa ceva fara dovezii, personal cred ca e bine sa gasesti o fata asa ca tine, gelozia e o frica ca o pierzi, in general personele geloase nu sunt frumoase de aici si frica

| Violleta2022 a răspuns:

O fata se indragosteste de un baiat!
Iar gelozia tine de prostie, nu-i o haina de ploaie si nici vreun cont in banca.
Se intalneste in general la persoanele mai putin inteligente, care au gura mare si mintea scurta.

| corbulalbrosu a răspuns:

O relatie de prietenie sau si mai grav de cuplu, in care ambii protagonisti sunt gelosi, reprezinta catastrofa perfecta. laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vai de capul lor, ar fi! ))

| alexandrualind a răspuns:

Nu cred.

| Axde a răspuns:

De ce spun toti ca este o catastrofa daca ambii sunt gelosi? Eu cred ca s-ar intelege mai bine daca ar fi ambii sau niciunul. Nu merge doar cand unul este gelos, la un moment dat cel gelos sau cel suspectat se va satura si despartirea va fi inevitabila, pe cand daca sunt ambii va fi mai palpitant sa stii ca si celalalt e implicat la fel cat esti si tu.

| CharlieXCX a răspuns:

Pai, in general conteaza de cine e geloasa partenerul daca ambii sunt gelosi unul pe altul s-ar putea sa nu se inteleaga deoarece sunt gelosi.Tu daca esti geloasa pe altcineva te intelegi cu acea persoana?
Daca partenerul e gelos pe altcineva nu vad de ce nu, nu prea ar avea legatura cu relatia

| CharlieXCX a răspuns:

Pai in general conteaza de cine e geloasa partenerul. Daca ambii sunt gelosi unul pe altul s-ar putea sa nu se inteleaga deoarece sunt gelosi. Tu daca esti geloasa pe altcineva te intelegi cu acea persoana?
Daca partenerul e gelos pe altcineva nu vad de ce nu, nu prea ar avea legatura cu relatia.

Sper ca te am ajutat. Pupici♥♥♥