| Villy09 a întrebat:

In intrebarea http://www.tpu.ro/......dca-i-s-a/ aceasta,mi s-a spus ca nu ma iubeste sau sa pun capat relatiei,dar nu cred ca nu ma iubeste,adica vad cum are grija de mine,sa mananc,cand sunt bolnav,de ce fac la scoala,de notele mele,cum vorbesc,cum arat,dupa cum ma imbratiseaza, ma priveste, nu pot sa zic ca nu ma iubeste, cred ca sta doar prost cu nervii, vreau sa stiu cum sa fac.
Nu vreau sa ma despart de ea,o iubesc si ma iubeste,am suparat-o si eu destul si stiu ca am multe pretentii,ca a facut si ea destule pentru mine, problema e atunci cand se enerveaza, in rest pot sa jur ca ma iubeste

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. O accepti asa cum este. Oamenii nu se schimba usor iar cand se schimba s-ar putea fie sa nu-ti placa rezultatul, fie sa te paraseasca.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Atunci ramai cu ea, fi fericit si punct.Nu te astepta ca cineva sa o cunoasca si sa dea un sfat competent.In dragoste nu exista reguli definite de cineva. Oamenii ori se potrivesc, ori nu. Daca simti ca va potriviti taci si continua, daca nu hai pa si ne vedem la toamna.Tu nu esti in stare sa alegi singur?