| ραтяίcία a întrebat:

Vreau sa punem punct relatiei dar nu stiu cum sa'i zicstraight face
vreau sa pun punct pentru ca ne despart cateva sute de km si ne vedem doar in vacante, dar si pentru ca nu mai am incredere in elstraight face
i'am zis ca niciodata nu o sa pun eu punctstraight face
se supara foarte repedestraight face
s-a certat cu rudele lui pentru mine, insa mi-a facut niste lucruri urate si nu mai vreau sa trec prin ele. el zice ca ma iubeste, insa nu-l credstraight face
Cum sa'i zic ca s-a terminat fara sa'l ranesc prea tarebig grin

Răspuns Câştigător
| ShockyPunk a răspuns:

Pai.adevarul este ca oricat te'ai stradui sa nu-l ranesti, tot o sa o faci pentru ca e destul de dureros sa pui capat unei relatii mai ales daca el chiar te iubeste, cum ai zis.Gandeste'te bine la decizia pe care ai luat'o. Daca il iubesti cu adevarat, chiar crezi ca conteaza distanta dintre voi?! adica, da, este si distanta o problema destul de mare, dar daca tii la el ar trebui sa treceti si peste asta.si sa o faceti impreuna.Insa daca esti hotarata sa pui capat relatiei. spune'i'o fata in fata, si nu prin mesaje sau alte chestii. Fii blanda cu el si spune'i ca veti ramane prieteni.SI eu am fost intr'o situatie de genul asta, doar ca eu am fost cea parasita. el mi-a zis initial ca facem o pauza, ca sa ne cunoastem mai bine.si imi repeta sa astept, pentru ca asa o sa fie mai bine pentru amandoi. dar el de fapt voia sa imi zica ca se desparte de mine si nu stia cum sa o zica fara sa ma raneasca. dupa cateva zile, am vrut sa vorbesc cu el sa il intreb daca va mai fi ceva intre noi, iar el evita mereu subiectul.Intr'un sfarsit mi-a zis'o.si a durut groaznic, iar acum au trecut aproape 6 luni si inca ma mai gandesc la el. oricat de bland a incercat sa fie, tot a durut. sper ca la tine sa nu fie la fel! acum depinde cat de mult tine el la tine. oricum, nu o sa aiba ce sa faca decat sa astepte ca timpul sa o rezolve si pe asta.big hug Hope I helped.

2 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Incearca sa il ignori putin, apoi sa ii spui chiar lui asta.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

De cand sunteti impreuna?
Mai cunosc astfel de relatii... in care el o iubeste mult, dar totusi daca are ocazia sa o insele in tara o face.de ocazie

Nu stiu, fa cum simti, desi eu nu cred in relatii la distanta.