| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu intrebarea anterioara. Nu stiu ce sa fac ca sa scap de griji. Sa merg la ginecolog sau sa iau pastila de a doua zi?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti lua pilula de a doua zi de capul tau, ci trebuie sa mergi obligatoriu la ginecolog. Pilula ed a doua zi este o bomba cu hormoni care are niste indicatii foarte stricte si care se administreaza strict la recomandarea ginecologului, sub supravegherea acetuia (te va chema la 3 consulturi in urmatoarele 6 luni, daca ti-o va prescrie).

| answer a răspuns:

Alta copila care s-a apucat de sex fara sa fie informata; bravo fato, inghite tu pastila de-a doua zi fara indrumarea ginecologului si ingroasa randurile celor care dau bani grei la doctori incercand sa ramana insarcinate, dar degeaba; Mutileaza-te pe viata singura pentru ca nu ai fost in stare sa te informezi; Asta e sexul facut dupa ureche si prea devreme: o mare de griji si de responsabilitati; daca esti o iresponsabila si o masochista, pune mana si ia pastila de-a doua zi!

| foxi a răspuns:

A.doua zi e salvarea! Apoi ginecologul!