| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu intrebarea http://www.TPU.ro/......fi-eu-tot/
Eu am 16 ani, iar el 19. Stiu ca nu am dreptul de a decide cand o sa mor si nu o sa am niciodata "taria" de a-mi pune in aplicare planurile, doar ca uneori grijile ma complesesc.
Am incercat de multe ori sa vorbesc cu parintii mei, mi-am facut o multime de planuri in privinta abordarii subiectului. Rezultatul: mereu o dezamagire profunda, precum si sentimentul ca nu exista nicio sansa ca ei sa ma inteleaga. Imi e teama sa le mai vorbesc de el, imi e teama de o dezamagire si mai mare, peste care nu pot sa trec.
El chiar ma iubeste. Stiu ca poate suna aiurea, ca o sa credeti ca spun asta pentru ca eu il vad altfel, dar e foarte matur, foarte diferit de ceilalti baieti. Marturisesc ca si eu ma intreb uneori daca parintii mei au dreptate, vazand inversunarea lor, insa am certitudinea ca e un baiat bun(avem multe cunostinte comune; in plus, m-am convins eu singura de felul lui de a fi-il cunosc de doi ani).
Am asteptat un an, sperand la o minune, timp in care am vorbit zi de zi(cu mici pauze-voiam sa rupem orice legatura dintre noi, insa nu s-a putut). Orice baiat in locul lui ar fi renuntat de mult la mine, ar fi renuntat de mult la suferinta si la umilinta de a sti ca nu este acceptat de parintii mei.
Am incercat si sa le spun parintilor ca el nu are nicio vina, nu si-a ales el parintii, insa ei sustin ca un copil nu poate avea un caracter prea diferit de cel al tatalui sau al mamei sale.
Sper in continuare la o minune, insa nu mai poti fi tot timpul optimista:(

Răspuns Câştigător
| loveyounewyork a răspuns:

Buna DeeaMarry si am AM AVUT o experienta cam la fel cu povestea si stiu cum te simti iti este foarte greu dar vreau sa-ti dau un sfat nu baga in seama cea ce zic parintii tai chiar daca iti vor binele dar intr-o relatie nu trebuie sa se bage ei ar trebui sa fie fericiti ca tu te simti bine cu prietenul tau va intelegeti etc,,, si spune-le ca daca chiar iti vor binele sa te lase in pace si sa traiesti in continuare cu prietenul tau
iti doresc noroc in viata dragoste sanatate bani si toate cele bune
funda pls daca tia plct raspunsul meu daca vrei sa vb cu mine mai multe id meu este loveyou_newyork byby!