| FeelLove a întrebat:

Eu sunt fata, iar cel mai bun prieten al meu este baiat si e cu 3 ani mai mare decat mine. Insa intre noi 2 exista atractie de aceea vorbim si ne comportam ca un cuplu. Parintii mei nu sunt de acord sa am o relatie iar timpul nu tine cu noi si nu prea avem timp sa ne intalnim, o relatie ar fi cam imposibila. Insa prietenul meu a auzit multe barfe cum ca eu as umbla dupa mai multi baieti. Ce`i drept vorbesc cu multi baieti care ma plac dar nu vorbesc urat cu ei, nu le zic ca sunt indisponibila pentru o relatie. Eu spun ceva insa multi inteleg altceva iar cand prietenul meu a auzit de la mai multe persoane cum ca as umbla dupa mai multi baieti s`a suparat si chiar cand totul parea sa fie bine si incepeam o relatie totul s`a daramat. Am vorbit cu el am incercat sa-i explic ca nu am nicio legatura cu alti baieti, i-am spus tot ce am vorbit si ce am facut cu toti baietii(nimic grav, am multi amici) dar el nu a vrut sa inteleaga, parca vorbam singura. Ce sa fac? Cum sa-l conving ca sunt doar nise minciuni si ca de fapt eu pe el il doresc? Nu vreau sa-l pierd, cum sa procedez ca sa-l tin cat mai aproape de mine?

FUNDITA!

1 răspuns:
| princess97 a răspuns:

Pai nu stiu. poate daca n-ai vb cu baieti in preajma lui si sa vb mai mult cu el. nu stiu
dar mai incearca sa-i explici si va intelegewinking