| Aamyyy a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor!
Nu stiu cum sa va spun dar de un an si jumatate tot vorbesc cu un baiat. Ei bine, de la un timp... aproximativ 3-4 luni imi da o energie extrem de negativa cand vorbesc cu el. Iar cand nu vorbim am o stare pozitiva.
Baiatul nu este rau, e un tip de treaba..insa mi-a spus intr-o zi ca este putin satanic. Iar eu nu sunt ca el.

Ce ar trebui sa fac?
Sa rupem legatura?
Oare asa este cel mai bine?

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fiecare suntem responsabili pentru stările noastre, dar dacă te influențează negativ și nu te simți bine în preajma lui, în timp nu îți va mai plăcea sa stai în compania sa. Oricum, prieteniile rele strica obiceiurile bune.

| ania a răspuns:

Dacă el recunoște că e puțin satanic, înseamnă că acceptă să fie sub influența demonilor și de aceea simți energie negativă. Dacă nu vrea să renun țe la aceea energie, să -ți ceară iertare lui Dumnezeu și să vrea să fie eliberat de aceea influență, relația cu el te va afecta negativ în continuare.Tu nu poți alege în locul lui, doar în dreptul tău.Prima poruncă e să nu pui pe nimeni și nimic mai presus de Dummnezeu, dacă pui dragostea pentru un om asta e idolatrie și aduce numai suferință în viață.

| Drimmero a răspuns:

Rupe legatura cu acest fel de om,, e pierdere de vreme,, vrea doar sa para interesant cand zice asta, a trecut de mult moda 'satanistilor, emolailor'...

| T0T a răspuns:

Cred că îți dă acea "energie negativă" datorită modului în care deja i-ai pus eticheta asociată convingerilor lui care sunt distincte de ale tale. Nu există dovezi palpabile, de luat în seamă pentru umanitate, clare, în ceea ce privește religia. Deci de ce te-ar deranja că e satanist? Desigur tipul ăsta de oameni cred că pot face totul de unii singuri, cu forțele proprii însă suntem așa mult mânați de circumstanțe...Eh sunt idei tâmpite probabil și în repertoriul tău, deci lăsați filosofiile despre viață și vorbiți despre altceva, să vedeți ce bine vă va fi! Atât timp cât un om se poartă respectuos cu mine și nu îmi bagă idei pe gât(mai ales dacă sunt tâmpite) și avem totuși niște lucruri în comun, îl accept fie că e satanist, african, travestit, extraterestru. De ce nu? Doar nu te căsătorești cu el.

| SG1995 a răspuns:

Tiind să cred că are de-aface cu un vampir energetic, am mai avut aface cu unul și poate fi foarte iritant.

| SG1995 a răspuns:

Să înțeleg că e genul ăla de tip care vorbește mult, fără rost, și te stoarce psihic de orice urmă de energie și răbdare. În acest caz relația ta cu el foarte dăunătoare, pentru tine, deci îți sugerezi să rupi treptat relația de prietenie, deoarece tipul ăsta de oameni și-a făcut un hobby din a te agasa, dar dacă relația voastră se răcește nu te va mai găsi interesantă și-și va căuta altă victimă. Totuși nu face asta cu intenție.y

| SG1995 a răspuns:

Ce legătură are vampirismul energetic cu luna plină? Aici nu vorbim de film laughing, un vampir energetic nu face asta în mod voit, până și pe JoS se specifică chestia asta.

| SSS a răspuns (pentru SG1995):

Am crezut ca spui in gluma si-am vrut sa o continui, nu m-astept sa vorbeasca cineva serios printre atatia crestini.

| SG1995 a răspuns (pentru SSS):

Sunt și eu creștin, dar mna mai cu experiență. smug

| FaraNume1245 a răspuns (pentru SSS):

Categoria "religie" nu e serioasa? :O

| Clorox a răspuns:

Daca cateodata simti ceva rau asta nu inseamna ca acest lucru este neaparat asa!
Exemplu cu scoala... Cand vedeai profesorul ca deschide catalogul si ziceai ''Am o presimtire rea, ma scoate la tabla'' si nu te-a scos. Chiar daca simti ceva rau asta nu inseamna ca o sa se intample! Scuze daca ma repet, sunt foarte obosit!

| Elide a răspuns:

Rupe orice legătură cu așa ceva,cu sataniștii nu sunt de joaca,fac ritualuri, jertfe, de închina lui satan ai grija că ăștia au mari puteri de la diavol pot face magie și îți te seacă de energie sunt cam că niște vampiri energetici, sunt sadici, nemilosi..scria un satanist cum că diavolul il va ajuta să ajungă o zeitate...așa că ai grija. ăștia te omoara!

| Aamyyy explică (pentru Elide):

Nu este genul..il cunosc foarte bine! doar ca ii cam plac unele lucruri satanice si nu este credincios.
Baiatul nu este rau de firea lui.

| Elide a răspuns:

Nu sunt nici un troll bro, ce am scris acolo e adevărat!

| SSS a răspuns (pentru Elide):

Atunci imi pare rau pentru tine, esti dezinformat total si prins in blocajul asta creat de evrei, in lagarul mintii si al sufletului, crestinismul.

| Elide a răspuns (pentru SSS):

Lagărul minții și al sufletului este satanismul, eu nu știu dacă voi gândiți înainte să vorbiți, ei bine spre nenorocirea ta mai exista oameni care cred și il iubesc pe Dumnezeu și te zgârie pe creier că există creștini? Tu închina.te lui Lucifer care se crede mai presus de Creator și de.aia a fost izgonit din mândrie.

| Aamyyy explică (pentru Elide):

Ai dreptate! Sunt de acord cu tine.