| samantha a întrebat:

In luna septembrie mi-a venit de 2 ori mestruatie, odata la inceputul luni iar a adoua la sfarsitul luni.Am facut sex protejat pe 19 octombrie si pe 28 trebuia sa imi vina nestruatie dar nu mi-a venit. E posibil sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil, fiindca nu exista metoda de contraceptie 100% sigura. Insa, daca ati folosit prezervativ corect, riscul e foarte foarte mic. In plus, intarzierea e mica, nu e sugestiva pentru sarcina. Din pacate, un test de sarcina acum ar fi neconcludent. Mai asteapta cam o saptamana si abia apoi (pe duminica viitoare) fa un test de sarcina din urina de dimineata pentru a exclude cu certitudine o sarcina.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa un test de sarcina pentru siguranta ta.

| Brigitta a răspuns:

Cel mai simplu e sa-ti faci un test de sarcina, ca sa scapi de orice suspiciune. Te duci la o farmacie si cumperi testul, in 5 minute ti l-ai facut si gata.

| samantha explică:

Am folosit prezervativ si 100%sunt sigura ca nu s-a rupt sau eu stiu ce alt ceva dar am simptomele pe care le am in fiecare luna inainte de menstruati si degeaba nu imi vine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca protectia ai folosit-o corect inseamna ca n-ai motive sa te temi, este o dereglare, la adolescenti este normala, schimbari hormonale, si la adulti 2% intra intr-un coeficient normal.