| Brybee a întrebat:

Buna seara TPU. Intrebarea mea este legata de menstruatie. In toamna anului trecut in Noiembrie am facut un tratament cu antibiotice si s-a nimerit sa fie pe perioada in care trebuia sa fiu la menstruatie. Nu mi-a venit si a intarziat 3 luni.
Dupa aceasta perioada mi-a venit regulat, abundent si rereori se intampla sa imi intarzie 2-3 zile. Acum insa ultima data mi-a venit la sfarsitul lui August inceputul lui Septembrie, dar la inceputul lui Octombrie nu mi-a venit, deja suntem la jumatate luna ce sa fac? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Normal trebuie sa iti calculezi menstruatia trebuie sa vina la 28 de zile de la ultima menstruatie.Ai o dereglare de menstruatie posibil o infectie sau ceva nu merge cum trebuie in organismul tau.Mergi la medicul de familie de acolo te va trimite la un ginecolog mergi si consultate e spre binele sanatatii tale.Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai un ciclu neregulat si trebuie sa mergi la medic, nu are legatura cu antibioticile de anul trecut!

| Brybee explică:

Multumesc de sfaturi, intre timp a venit si "intarziatul" asta laughing