| anonim_4396 a întrebat:

In momentul in care un coleg se ia de mine, cum e mai bine sa reactionez? Cu vorba buna nu intelege. De obicei nu bag prostii in seama, ii ignor dar nu mereu reusesc. O data, de 2, 3 ori dar totusi. Excludem varianta ca i-ar placea de mine! E genul acela de persoana imatura, cu glume foarte proaste si nesimtit.

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Ignoranta face bine dar si cuvintele de dispret! Daca nu intelege de vorba buna evita-l pe cat se poate, e greu pentru ca fara sa vrei esti in cntact cu el indiferent de situatie ca de, ti-e coleg! Dar daca vede ca il ignori si nu-i dai atentie te va lasa, ca perseverenta lui prosteasca are si limite! multa bafta!

| bodysun a răspuns:

Vorbeste cu diriginta/dirigintele tau si spune`i ca nu te lasa in pace, si o sa vezi ca o sa se rezolve.

| thebeastwithfeelings a răspuns:

Daca e chiar nesimtit si chiar nu-ti da pace...pocneste-l!tonguelaughing. Acum serios. Până si profa' de franceza ne-a pus sa dam in baietii care nu ne dau pace.Bine...asta nu ar fi solutia cea mai corecta,dar iti spuneam cum se procedeaza la noi, chiar daca directorul nu-i de acord si mereu cand vede ca dam in ei face o mutra:@, chiar si cand stam lannga ei la calorifere.tongue

| dan36 a răspuns:

Cheamama pe mine si ti potolesc.dar nu mai in sta in caracter/.