| Pufi02 a întrebat:

In octombrie am inceput sa vorbesc cu un tip pe mess. El a luat id meu de pe facebook si am inceput sa vorbim.La inceput totul a parut un joc, radeam, glumeam si ne simteam bine. El e din acelasi oras ca mine dar atunci era plecat la munca in Austria.Nu stiu daca m-am indragostit de el atunci dar a suferit mult cand nu am mai vorbit... El inca tinea la fosta lui prietena si am hotarat ca pana vine acasa sa ne rupem unul de altu. Dupa ceva timp a venit acasa dar nu mi am zis nimic.Intr-o zi am iesit cu fetele si in acealasi local era si el, nu stiam exact daca e el, si a aflat mai tarziu ca era el.In noapte de revelion am trecut unul pe langa altu si ma oprit am vorbit si am stabilit sa ne vedem la un suc. Dupa 2 zile ne am vazut si a fost bine si tot ne am dat intalniri. Ultima data cand ne am vazut a fost cam acum o luna si am fost foarte apropiati, ne am imbratisat si era sa ne sarutam. Dupa ziua acea am tot vorbit dar iar ne-am distant, am avut aman2 niste probleme de sanatate. Timpul a trecut iar eu am devenit tot mai seaca...nu mia stiu ce simt. Tin la el si am facut exact asa cum ati spus voi, am facut primul pas si l-am chemat sa mergem la un suc, raspuns a fost imediat si pozitiv.Cred ca asta ar fi o sansa sa ne reapropiem, si sa imi dau seama ce simt pentru el. Voi ce credeti? Am facut bine?(stiu ca o jumatate din intrebare am mai pus-o dar sau schimbat lucrurile de atunci).

4 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Apropierea si departarea sunt doua lucuri care intervin intr-o realtie indiferent de forma si natura ei depinde doar de cei doi sa stie sa le abordeze corect (si sa vrea... care este altceva)

| RobertTmroo a răspuns:

E bine ca l-ai invitat la un suc ca sa va vedeti, mai ales ca el nu a facut asta, din cine stie ce motiv, de timiditate numai poate fi vorba, din moment ca v-ati mai vazut, vorbit...
Macar asa vei vedea daca te simti bine cu el, daca e cum il vezi tu, si mai ales daca si el te vede asa cum ti-ai dori tu sa fi vazuta de un baiat care te place.
Intotdeauna intalnirile astea fata in fata sunt mult mai bune dacat orice "socializare" pe mess sau oriunde altundeva.
Fii tu insuti, ascultati sufletul si fii cu ochii si inima deschiasa, astfel vei vedea daca merita sa ai incredre in el, sa te implici intr-o relatie cu el..., mai ales ca din punctul meu de vedere din moment ce nu te-a cautat (are adresa ta de mess, facebook), nu prea stie ce vrea..., daca nu e sa fie, si atunci va fi cu siguranta bine, si ai sa iti intalnesti mai devreme sau mai tarziu persoana potrivita, conteaza ca tu sa te comporti, sa fi exact asa cum esti tu si sa ai incredre in tine happy.
Bafta in toate happy!

| emil a răspuns:

Nu stiu din astea laughing ( pls funda daca nu raspunde nimeni)

| cretuvasile a răspuns:

Draga pufi, daca te simti bine langa el nu conteaza parerea mea, sau o altcuiva.Important e sa va intelegeti. Povestea voastra e ca o telenovela, si cum toate telenovelele au sfarsit frumos sa dea Dumnezeu ca asa sa aveti si voi! Succes! Dai funda?