| Pufi02 a întrebat:

In octombrie am inceput sa vorbesc cu un tip pe mess. El a luat id meu de pe facebook si am inceput sa vorbim.La inceput totul a parut un joc, radeam, glumeam si ne simteam bine. El e din acelasi oras ca mine dar atunci era plecat la munca in Austria.Nu stiu daca m-am indragostit de el atunci dar a suferit mult cand nu am mai vorbit... El inca tinea la fosta lui prietena si am hotarat ca pana vine acasa sa ne rupem unul de altu. Dupa ceva timp a venit acasa dar nu mi am zis nimic.Intr-o zi am iesit cu fetele si in acealasi local era si el, nu stiam exact daca e el, si a aflat mai tarziu ca era el.In noapte de revelion am trecut unul pe langa altu si ma opritlove struck am vorbit si am stabilit sa ne vedem la un suc. Dupa 2 zile ne am vazut si a fost bine si tot ne am dat intalniri. Ultima data cand ne am vazut a fost cam acum o luna si am fost foarte apropiati, ne am imbratisat si era sa ne sarutam. Dupa ziua acea am tot vorbit dar iar ne-am distant, am avut aman2 niste probleme de sanatate. Nu mai stiu ce simt pentru el... uneori il tratez cu indiferenta si sunt seaca, si am impresia ca nu simt nimic si totusi cand privesc fotografi si ascult piesele care ne-au legat imi aduc aminte de tot si imi vine sa plang si totusi e prezent mereu. El ar fi baiatul perfect, cel pe care l-am cautat mereu, nu stiu daca il iubesc pe el pentru ca e el sau pentru ca e aceal baiat perfectstraight face

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca te legi de o naluca.Desi exista o atractie evidenta intre voi, nu a dus la nimic mai mult!
Excluzand faptul ca e timid, trebuia ca pana acum, macar unul dintre voi, sa puna problema de o relatie!

De ce asteptati? Ce asteptati?

Sa nu te hranesti cu iluzii si sa fi de-fapt indragostita de ideea de a fi indragostita!

| Crisu a răspuns:

Vorbeste cu elsi analizeaza-ti sentimentele. Crede-ma ca nu exista baiatul perfect, o sa vezi ca are defecte pe care nu ti le-ai inchipuit. Nu te consuma aiurea. Mai invita-l la o intalnire, iesi si distreaza-te. Vezi ce simti atunci cand esti in prezenta lui. Succes! [:*]

| Pufi02 explică:

Pana la urma am facut un pas si l-am chemat la un suc credeti ca am procedat corect? raspunsul lui a fost da:d

| fanJBfan a răspuns:

E o poveste foarte frumoasa.
Incearca sa discuti cu el, si sa ii spui toate aceste lucruri.
Cred ca te va intelege daca si el te place.
Si cred ca veti fi un cuplu frumos.

SUCCES!

| ColOreDdrEaM a răspuns:

Hey happy

Interesanta problema. :p Nu cred ca conteaza de ce il iubesti. Conteaza ca il iubesti. Iar daca el e tot ceea ce cautai la un baiat, de ce mai stai pe ganduri?

Eu zic sa te mai vezi cu el si sa fiti impreuna o vreme sa vezi daca iti place happy.

Sper ca te'am ajutat :*