| LawlietL886 a întrebat:

În prima noapte de dragoste cum faci sex? (Protejat sau neprotejat)

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Protejat de cand incepi pana nu mai poti. Neprotejat doar cand vrei sa ai mostenitori.

| Popcorncubranza a răspuns:

Cum apuci tinere.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul se face protejat intotdeauna, chiar si prima oara, daca nu vrei sa o lasi pe fata insarcinata.
Prezervativul punandu-se inainte sa fie introdus, altfel risti sa o lasi insarcinata chiar daca nu ejaculezi in interior.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi bine si/sau de fapt indicat ca sexul de dezvirginare sa fie efectuat protejat prin prezervativ montat pe penis. Prin folosirea prezervativului se reduce semnificativ durerea resimtita in momentul penetrarii la circa 1/4 fata de cazul nefolosirii acestuia. De asemenea este eliminata posibilitatea de a se produce o sarcina in cazul in care sexul de dezvirginare este intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual. Inainte de actul sexual de dezvirginare in sine, este necesar sa se practice un preludiu si daca este nevoie acesta sa fie chiar unul mult prelungit in vederea relaxarii partenerei si umezirii cat mai intense a vaginului. Un petting bine executat cu folosirea tuturor mijloacelor de excitare pentru ca excitarea sa devina cat mai intensa, se poate considera ca fiind indispensabila intr-un astfel de moment. Succes!

| neutrino a răspuns:

Sexul se face intotdeuna protejat, incepand cu prima zi.

| Emilian65 a răspuns:

In mod obligatoriu, actul sexual din prima noapte trebuie sa fie protejat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar in prima noapte de razboi...

Răspuns utilizator avertizat