| AnnonnyMa a întrebat:

In primul rand scuzati categoria.

Deci, va rog spuneti-mi niste legende de groaza km ar fi bloody mary sau altele.

Cea mai buna legenda primeste fundita!big grinbig grinbig grinwinking...

3 răspunsuri:
| YoYoLicious a răspuns:

Pay, la mine in cartier este o padure cu un parc. Si se zice ca prin parcul acela, in fiecare zi, la 12 noaptea, trece o fantoma, mireasa, cu rochia patata de sange, alias Mireasa Insagerata. Legenda spune ca, mai demult, o fata si-a parasit iubitul pentru un alt baiat cu care a decis sa se marite, insa fericirea i-a fost umbrita de amenintarile fostului care i-a spus ca daca se va marita cu altcineva in afara de el, o va omori. Fata le-a povestit parintilor si tuturor apropiatilor despre amenintarile respectivului baiat, dar nimeni nu a luat in serios spusele acestuia. Astfel, a venit si ziua nuntii si, dupa ce mireasa a spus in fata altarului DA, in usa bisericii a aparut fostului ei iubit si a imouscat-o mortal in burta. De atunci se zvoneste ca umbla prin padure, iar parintii ei ii duc mereu mancare, asta daca nu or fi murit si ei. laughing

| jdbsg a răspuns:

Este faza aceea:te duci in fata oglinzi spui de 3 ori bloody mary siapare omireasa si te omoara

| AnnonnyMa explică:

Va rog ziceti-mi si niste povesti cu vampiri varcolaci demoni, in special demoni caci mee imi plac FOARTE MULT.