| ClaudiuIasi93 a întrebat:

In primul rand vreau sa imi cer scuze pentru ca sunt un agramat.
Sa incepem. timp de 2 ani tot am incercat sa cuceresc o fata cum am stiut eu mai bine, am incercat prin intalniri, iesiri romantice, am incercat prin excursii. am incercat prin cadouri, am incercat orice... cateodata ma trateaza de parca as' fi sufletul ei dar cateodata ma trateaza cu indiferenta. mi-am exprimat sentimentele fata de ea si nu reactioneaza in nici un fel, trebuie sa o sun eu mereu, trebuie sa incep eu cu sms-urile, trebuie sa ii dau eu mereu buna dimineata, trebuie sa o intreb eu mereu ce face... tot pleca de la mine, e posibil sa fie atat de orgolioasa, sa nu recunoasca ca tine la mine?
Adevarul e ca daca ii spun maine vreau sa mergem la munte, mergi cu mine? Imi spune Da.
Voi ce parere aveti?
Dau si fundita..

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si in doi ani nu ti-a venit niciodata ideea sa faci si tu,ceea ce-ti face ea tie?
Lucrurile sunt simple.
Acolo unde lipsa ta nu se simte,nici prezenta ta nu conteaza!
Asa ca,afla daca ii lipsesti vreodata, fa o pauza, dispari un timp.
Si, pe urma, trage concluziile necesare.

9 răspunsuri:
| UnTipMisto a răspuns:

Nu mai oferi totul pe tava

| ElenaSA a răspuns:

Nu prea stie sa se poarte fata asta sau nu-i pasa prea tare de relatie. Incearca sa nu mai fii atat de grijuliu sa vezi cum reactioneaza.

| neutrino a răspuns:

Poate ca nu are alta varianta si nu doreste nici sa te minta si nici sa se retraga.

| kandaraki a răspuns:

Se foloseste de tine bre, laso
gaeseste-ti alta fata, una ca lumea ar fi fost multumita sa fie curtata de tine si ar pretui

| CoquineNoire a răspuns:

Ce parere sa am?
nu esti agramat dar permite-mi sa corectez o greseala..."niciun" e corect.

| ClaudiuIasi93 explică (pentru CoquineNoire):

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si pentru timpul acordat, din pacate doar o singura fundita pot sa dau si imi pare rau...
Greece am sa-ti urmez sfatul, Elena e si asta o varianta.
Kandaraki, mereu mi-am dorit sa iubesc si sa fiu iubit dar din pacate in ziua de astazi majoritatea feteleor, repet majoritatea fetelor sunt pe interes...
Inca o data va multumesc!

| CoquineNoire a răspuns (pentru ClaudiuIasi93):

Permite-mi sa te corectez..."fetelor" e corect, nu "feteleor".
si permite-mi sa mai fac o observatie...nu mai multumi atat de des, o data e de-ajuns.
si punctele de suspensie dupa "imi pare rau" denota o oarecare nesiguranta cu privire la marturisirea ta, a se vrea victimizata.
daca puneai semnul exclamarii, era mai autentic sentimentul si te faceai crezut, dar asa...nu, nu te iert.
asta e bataie de joc la adresa noastra, ce dreacu.

| ClaudiuIasi93 explică (pentru CoquineNoire):

Nu inteleg ce vrei sa imi demonstrezi, eu am raspuns la general, nu stiam unde trebuie sa scriu si am dat click pe ultimul utilizator "Raspunde" totusi imi place ca ma corectezi. O zi frumoasa.

| CoquineNoire a răspuns (pentru ClaudiuIasi93):

Permite-mi sa te corectez...
acel punct dupa "o zi frumoasa" anuleaza din start entuziasmul pe care ar trebui sa mi-l ofere acea urare care se vrea a fi binevoitoare.
e ca si cand ai spune uneia "ce rochie frumoasa! te arata grasa."; "te arata grasa" fiind echivalentul acelui punct pus dupa acea urare care imi provoaca repulsie si care acopera soarele de pe cer cu un nor negru, pentru ca...oh that's right! ai reusit sa-mi strici ziua!
rusine!
huoo!
yes yes.