| Haarp a întrebat:

Salutari TPU!

Sa incepem :d sunt baiat 19 ani si imi place de o fata care stiu ca ma place in adancul ei dar este prea timida sa o recunoasca. O stiu de foarte mult timp si am incercat cam toate chestiile care mi-au trecut prin cap : flori, film, iesiri in oras si cu prietene deale ei ( sa nu o bombardez direc cu tot felul de intrebari ) m-am bagat in seama cu ea, i-am facut cadouri de ziua ei etc. pe scurt nu mai am ideei si am apelat la voi cu gandul ca poate o sa reusesc ceva.Trebuie sa mentionez ca nu pot sa o abordez direct nu este genul, cred ca am incerca si cu zodiile sa rezolv ceva happy dar nimic eu sunt taur ea berbec daca va ajuta si trebuie sa mentionez ca este genul de fata cum nu prea mai gasesti in ziua de azi ma refer ca nu este genul de fata destrabalat este foarte familista. Daca aveti vreo idee sunt bine venite rog seriozitate pe cat posibil.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ar trebuii sa-i spui ca o placi. Dar, din moment ce spui ca este o fata mai timida, poate ca ar fi cazul sa rogi o prietena de a ei sa-i spuna si sa o intrebe daca sentimentul este reciproc. Poate ca in fata ta se va simtii mai rusinata, dar in fata prietenei, cred ca se va descarca mai usor.
O zi buna si mult, mult succes!happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fii amicul ei si dupa vreo 2 saptamani incerci sa ii dai un sarut pe gura daca vezi ca nu vrea nu iti mai bate capul pentru ca un om normal nu te respinge mai ales cunoscandute de ceva vreme.

| RoXyRaLu a răspuns:

Am inteles.Du-te la ea la scoala si zi:
-(cum o cheama),hai sa-ti zic ceva mai singuri(si incerci sa o tragi intr-un loc mai liber,ca sa nu va auda toata lumea).
daca va refuza,ii zici ca o rogi foarte frumos,ca nu vei mai avea ocazia si sigur va accepta. dupa ii vei zice:
-(cum o cheama), u cred ca ai observat ca eu cam te plac si vreau sa stiu daca si u ma placi.
ea iti va raspunde si dupa imaginea ta de la acest cont, nu cred ca ar lasa-o inima sa minta in asa hal(dupa cum o descrii tu) ca sa zica ca nu te place:Xfunda? plssss

| Haarp explică:

Adry05 ar fi o idee o sa incerca dar mai astept cateva raspunsuri poate mai gasesc ideei happy

| andreea_4279 a răspuns:

Daca nu esti convins ca te place... pune pe o fata mai de incredere ei sa o intrebe...iar daca vrei sa incepi o relatie cu ea si nu ai curajul sa o intrebi in fata i-ai un lantisor si in el pune un biletel in care sa o intrebi. sper ca ti-am fost de ajutorhappysucces