| RAY a întrebat:

In procente cat de mult credeti in sexul opus? cat de mult credeti in cineva pe termen lung?

Răspuns Câştigător
| idonthaveaname137 a răspuns:

Nu cred în sexul opus sunt toate nişte lepădături, scursuri.Scrie şi în biblie. Ia uită-te câţi sfinţi există şi câte sfinte. E ca o premoniţie, ştia Dumnezeu că femeile vor strica totul. D-asta nu au voie în altar şi strâmbă din nas când intră şi în pronaos.
Femeile sunt alea care te otrăvesc, alea care îţi fură portofelul în timp ce îţi zic că te iubesc.
N-ai de ce să ai încredere în femei.
Cel mai bine e cu tirul îi bagi cât vrei, nu consumă mult şi nu te înşală.

| RAY explică (pentru idonthaveaname137):

Daca ai timp putem conversa despre afirmatiile tale daca doresti?

| RAY explică (pentru idonthaveaname137):

Nu toate sunt asa da majoritatea ai dreptate ipocrite,materialiste, false, mincinoase, joaca teatru isi jura ca te iubeste cu gandul la altul, ce sa spun daca eu n-am dat de una sincera pe termen lung isi dau dreptate si funda, totusi ma intereseaza ceva legat de viata sexuala mai faci sex sau nu?

46 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cum adica sa cred in sexul opus? Dar ce e, religie?
Cred ca avem nevoie in viata si de experiente cu sexul opus. Asa cum le interpretam noi, bune sau rele.
Cred pe termen lung ca totul e intr-o continua schimbare si ca nu trebuie sa ne atasam de nimic si de nimeni.
Cred in mine si in faptul ca pot atrage oameni frumosi si interesanti in viata mea, indiferent cat de mult va ramane fiecare si in ce masura de spatiu si timp imi poate oferi fericire fiecare din persoanele astea.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Cum poti sta cu cineva fara sa fie o atasare intre voi doi?

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Nu ma refer la asta. Iubesc. Mai mult decat majoritatea oamenilor. Doar ca nu am in ce sa cred. Cred ca partenera e minunata. Ca ma face fericit, in masura in care o face. Dar eu am viata mea si nu am de unde sti ce decizie va lua ea maine si unde o va duce viata. Nu am de ce sa cred in partener pentru ca ar trebui sa cred in impresiile pe care i le va lasa viata si deciziile pe care le va lua si de dragul familiei si de dragul ei. Oricat m-ar iubi pe mine se iubeste mai mult pe ea. Sau asa ar trebui. Chiar daca nu crede asta si e oarba, vine si ziua cand ceata se ridica. Cred ca e o experienta pozitiva si care ma ajuta. Dar la un moment dat ea va trebui sa ia alt drum. Si e perfect normal sa fie asa. Fiecare zi e ca un strop de apa dintr-un ocean al fiintei noastre. Fiecare zi aduce schimbari in starile si dorintele noastre. Chiar daca sunt resimtite direct sau nu. Ne indreptam inspre ceva si ne indepartam de altceva in acelasi timp. Asta nu inseamna ca nu iubim. Dar trebuie sa stim sa ne iubim pe noi si viata care reflecta autenticitate din partea noastra, fericiri proprii izvorate adanc din noi. Astfel incat daca pleaca, suferim dar nu lasam suferinta aia sa ne defineasca. Pentru ca ne-ar face mai duri, mai reci. Iubirea in exces inseamna ziduri invizibile pe care le creem fata de ceilalti si pe care le vom fi vazut prea tarziu.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Gandesti diferit rational, dar daca te indragostesti inconstient de ea ce faci?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Nu poti sa te indragostesti ''constient''. Te indragostesti pentru ca te indragostesti, nu pentru ca alegi (constient) sa o faci. Pur si simplu se intampla!

| Frank51 a răspuns:

23%.

In bestfriend(baiat) cred 80%.

| sofisis a răspuns:

Asa ceva nu se poate exprima in procente.
Increderea ar trebui sa existe pana la proba contrara.
Oricum, in nimeni nu poti avea incredere oarba. Daca ai avea, asta ar insemna ca esti spalat pe creier. Poate doar in secte poti afirma oamenii ca au incredere oarba in altcineva.
In rest, eu nici in mine nu am incredere oarba.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

100% din momentul casatoriei. Pai ori e familie, ori nu mai e. In mod normal, ar trebui sa ajungi sa o iubesti pe sotia ta ca pe mama ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Increderea trebuie castigata nu se acorda asa pe frumusete

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect,dar m-am referit cand intri intro relatie cata incredere ai la inceput

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Destul de putina.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Teau dezamagit multe?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu. in materie de iubite pot zice ca am dus-o bine avand in vedere ca cu ex m-am despartit din cauza ca s-a mutat in alt oras si cu toti stim ca nu tin relatiile la distanta. m-au dezamagit restul de oameni, "prieteni", familie etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aici nu pot să generalizez, depinde la ce persoană faci referire. oricum, încredere totală în cineva nu o să am vreodată.

| Foxyyyy a răspuns:

Am incredere pana la proba contrara, nu pot estima in procente.

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Deci dai o sansa pana te dezamageste?

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Exact,mi se pare cel mai corect pentru toti. Dar tu, cum stai cu increderea asta?

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

0%

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Daca ai fost dezamagit, acum nu mai incredere in nimeni? Pff happy

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Ceva de genu si pentru ca ma atasez rapid de cineva mai bine singur

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Si eu ma atasez rapid si vad asta ca pe un lucru bun, dar fiecare cu gandirea lui.

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Nu e vorba ca e un lucru rau e vorba de dezamagire

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

La inceput toti avem dezamagiri, nu inseamna ca o sa ai mereu.

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Se poate sa ai dreptate nu stiu, tu ai avut noroc in baieti sinceri?

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Da,chiar am avut. Eu sunt o persoana foarte sincera, deci am nevoie de cineva la fel de sincer, nu stiu daca a fost noroc sau am stiut eu sa aleg bine big grin. Am intalnit si din aia ce te minteau imediat cand deschideau gura, imi dau seama cand cineva minte in general, cu aceia am renuntat chiar si sa mai discut.

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Dar te-ai convins ca minteau sau era doar o convingere?

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

M-am convins, minciunile mereu ies la iveala, dar nu le-am spus.i-am lasat asa sa vad cat mai continua cu minciuna laughing).

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Ai avut vreodata relatii la distanta?

| Foxyyyy a răspuns (pentru RAY):

Da,mai multe chiar si motivul despartirii nu fost distanta. Stiu ca multi zic ca nu tin si asa mai departe,dar eu cand mi-am propus ceva am reusit intotdeauna. In general am intalnit oameni faini care erau departe,ce sa-i faci asa s-a nimerit laughing, ceva ce merita cu adevarat nu e usor si nu iti cade din cer. Eu cred ca daca iubesti acea persoana nu conteaza distanta, dar conteaza sa va vedeti cat de des puteti, adica sa fie initiativa din partea amandurora. O relatie de genul nu merge toata viata evident, trebuie sa faci ceva ca drumurile sa se uneasca pana la urma.

| Kira5854 a răspuns:

100% atata timp cat imi da motive sa cred in el, cand dovedeste contrariu, ramane un 5 % care ii da doar sansa de a reface si a recastiga ce a pierdut, daca o da in bara, aici e problema, iese pe minus.

| Gunoi a răspuns:

70% și scad pe măsură ce mint și te dezamăgesc apoi cresc pe baza unor speranțe
E ca și graficul bătailor inimii happy

| Coquinne a răspuns:

Trebuie sa crezi in tine intai.
ca daca nu crezi in tine, nici ailalti nu o sa creada in tine aka nici tu nu vei crede in ceilalti.