| RAY a întrebat:

Cat de important credeti ca este sa ai o relatie cu sexul opus pentru o viata fericita?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Fericirea e o chestie subiectiva, motivele care ne fac fericiti sunt subiective. Pentru unele persoane iubirea nu e importanta, se focuseaza pe cariera cel mai adesea si exista oameni pentru care iubirea din cuplu si familia reprezinta totul. Suntem diferiti si avem nevoi diferitehappy

13 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

E foarte important daca asta iti doresti dar daca iti doresti altceva nu e deloc importanta.Sa zicem ca esti savant si te intereseaza fizica.In fiecare zi cind te scoli te gindesti numai la experientele si formulele de ieri cum au mers cum nu au mers ce ai dori sa faci azi in domeniu.Deci nici prin gind nu-ti trece sa te gindesti la o persoana sau mai multe de sex opus.Ei in acest caz relatia cu sexul opus nu are nici o importanta in viata pentru ca te implinesc alte scopuri si idealuri.In schimb daca dimineata te trezesti si nu ti-e bine pentru ca nu e cine sa te tina in brate nu e cine sa te alinte nu e cine care sa te incalzeasca, ei atunci da atunci realtia cu sexul opus are un rol covirsitor pentru a avea o viata fericita.

| RAY explică (pentru gemeni6226):

Aniko exista si lesbiene, gay si ei merita sa iubeasca

| gemeni6226 a răspuns (pentru RAY):

Nu ai postat intrebarea la filozofie am crezut ca doresti un raspuns general fara a ma referi la exceptii.Caci din fercicire marea majoritate a oamenilor au atractii sexuale normale.Nu ai intrebat ce rol are iubirea in viata omului in modul general si nici nu l-ai postat la categoria stiinta filozofie.

| RAY explică (pentru gemeni6226):

Doar team corectat scuze, cum isi mai merge?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de firea omului. Unii se multumesc doar daca au sot / sotie, altii pot traii fericiti doar cu aventuri.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pentru tine cat de important este

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Destul de importanta avand in vedere ca 3 ani am cautat-o pe actuala prietena laughing. Sunt genul de "prost" care nu se omoara / multumeste cu aventuri de o noapte

| Foxyyyy a răspuns:

Foarte important.

| Neberius13 a răspuns:

E esențial. Înainte de relația mea actuală dădeam dracului în depresie. Nici nu știi cât m-a putut ajuta o femeie care să-mi fie alături. Da, aveam și înainte prieteni dar nu-i același lucru.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Neberius13):

Sexul ajuta sa scapi de depresie