| RAY a întrebat:

Cum se numește o persoana care nu vrea nici un fel de relație pe termen scurt, mediu, lung cu sexul opus? Si care simte mereu teama permanenta de abandon din partea persoanelor dragi?

Răspuns Câştigător
| PumpkinDoll a răspuns:

Exact,unde exista iubire intre doua persoane, o sa existe suferinta mai mare.Una din ele o sa plece la un moment dat si cealalta o sa sufere.Asta mai ales cand esti o persoana ''imprastiata'' care nu face aproape nimic bine si care nu e in stare sa tina acea persoana aproape.Ranesti si persoana aia si te ranesti si pe tine stiind ca e totul din vina ta, asta intr-o relatie.Gandeste-te la rudele tale.Frati,surori,veri,verisoare,mama,tata, etc.Probabil nu le iubesti pe toate, sau cel putin pe toate la fel, dar cand o sa vina momentul unuia/uneia dintre ei/ele si tu inca o sa fi aici, o sa suferi pentru ca ai/l-ai iubito/iubit.Eu ma gandesc aproape mereu la mama si la treaba asta si nici nu pot sa-mi inchipui ce o sa fac atunci, invers e tot rau pentru ca o sa sufere ea.D'asta incerc pe cat posibil sa nu ma atasez de nimeni, sau sa nu fac pe nimeni sa se ataseze de mine.E mai bine sa fii singur decat sa fi lasat singur si de multe ori e inevitabila treaba asta.Asta e una din cele mai mari frici ale mele.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

As merge cu o combinatie de depresiva, paranoica si anxiosa.

| PumpkinDoll a răspuns:

Paranoice.Asa sunt si eu happy

| RAY explică (pentru PumpkinDoll):

Serios,simti mereu o teama permanenta? si eviti orice fel de conexiune din frica de a nu suferi?

| RAY explică (pentru PumpkinDoll):

Si eu la fel ca si tine, eu numi pot imagina ca parinti sa moara sau sa sufar iar

| PumpkinDoll a răspuns (pentru RAY):

Exact,unde exista iubire intre doua persoane, o sa existe suferinta mai mare.Una din ele o sa plece la un moment dat si cealalta o sa sufere.Asta mai ales cand esti o persoana ''imprastiata'' care nu face aproape nimic bine si care nu e in stare sa tina acea persoana aproape.Ranesti si persoana aia si te ranesti si pe tine stiind ca e totul din vina ta, asta intr-o relatie.Gandeste-te la rudele tale.Frati,surori,veri,verisoare,mama,tata, etc.Probabil nu le iubesti pe toate, sau cel putin pe toate la fel, dar cand o sa vina momentul unuia/uneia dintre ei/ele si tu inca o sa fi aici, o sa suferi pentru ca ai/l-ai iubito/iubit.Eu ma gandesc aproape mereu la mama si la treaba asta si nici nu pot sa-mi inchipui ce o sa fac atunci, invers e tot rau pentru ca o sa sufere ea.D'asta incerc pe cat posibil sa nu ma atasez de nimeni, sau sa nu fac pe nimeni sa se ataseze de mine.E mai bine sa fii singur decat sa fi lasat singur si de multe ori e inevitabila treaba asta.Asta e una din cele mai mari frici ale mele.