| sanda1997 a întrebat:

In scoala mea este un baiat...si mie imi place de el... iar el stie. Dar ma jigneste.si nu mai pot. vreau sa ii arat ca nu depind de el.si ca in iubesc intr-adevar. dar cum?

6 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Te inteleg bine cum te simti, cu toate cu nu sunt fata, pai gandeste-te bine la tine, si la cum se comporta baiatul cu tine, imagineaza-ti ca el iti poate face ceva vreun rau, pe care tu nu o sa-l poti ierta niciodata, sau cel putin vreo citiva ani incolo. Ignora-l, uita de el, dar nici nu umbla cu altul ca sa-i faci in ciuda, pur si simplu incepi sa ai grija de tine, si poate ca totul se v-a rezolva mai degraba decat ne imaginam noi, Pa

| Andra_5221 a răspuns:

Vrei sa ii arati ca il iubeste cand el se poarta asa...:O:O? No way, fii serioasa, cine merita o asa umilinta, suntem oameni pe bune. Eu zic sa revii cu picioarele pe pamant pana nu e prea tarziu. Trateaza-l asa cum te trateaza si el, raspinge-l, fii indiferenta(chiar daca tii la el). E mai bine pentru amandoi te asigur.

Succes!happyhappy

| ejaxz a răspuns:

laughingFii indiferenta, nu-l mai baga in seama si o sa vina singur la tine.

| mada_5987 a răspuns:

Si eu am patit la fel cu actualul meu prieten.eram niste copii, eram doar clasa a 5 si ma jignea mereu! pentru ca.era mort dupa minelaughing ani de zile s-a tinut dupa mine.cam ciudati baietii astia.nu stii ce sa crezithinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un baiat de acum te jigneste, mai ales stiind ca tu il iubesti...parerea mea ca nu merita. Ce te faci daca te jigneste atunci cand, sa zicem, veti avea o cearta mare in relatie? Sau: Ce impresie crezi ca ii faci daca o fata care il iubeste ii accepta jignirile? e ca si cum stai la picioarele lui straight face si nu cred ca vrei asta. Respectul e un element important in relatie. Deasemenea e important si in relatiile cu cei din jur, sau daca avem sau nu respect fata de altii - acest lucru spune cate ceva despre noi. Fii indiferenta. Parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acel baiat te jigneste atunci el atunci tot udata si te iubeste