| AlexGeo12321 a întrebat:

În seara asta m-am certat cu fata pe care o plăceam. Noi vorbeam de mult timp dar nu eram împreună deoarece atunci când am întrebat-o dacă vrem să fim împreună mi-a spus că mă vede doar ca pe un amic deşi deşi ea vorbea cu mine ca şi cu un iubit. Motivul pentru care ne-am certat este că ea de la un timp mă minţea în unele privinţe în care dacă mi-ar fi spus adevărul nu mă supăram, am tot zis să o las aşa cum e să nu-i spun nimic legat de minciuni ştiind că o să mă cert cu ea după dar în seara asta mă săturasen şi i-am spus și desigur ne-am și certat, au mai fost certuri mici între noi dar nu ca cearta asta. După ce i-am spus ce aveam de spus mi-a spus ceva de genul că : Ia hai gata lasă-mă în pace, la care i-am spus :Bine, şi după i-am spus că :Când o să mai vrei să vorbeşti cu mine tu să-mi dai mesaj să nu mai aştepţi de la mine iar ea mi-a răspuns cu:Nu mersi după ne-am mai certat ceva timp şi după am întrebat-o dacă vrea să rămânem prieteni sau nu? Eu am întrebat-o doar ca să văd dacă a ţinut şi ea la mine deoarece 2 persoane care țin una la cealaltă nu pot rămâne prieteni după o ceartă /despărţire iar ea mi-a spus că vrea să rămânem în acel moment mi-am dat seama că toate orele pierdute vorbind cu ea au fost în zadar şi după chiar am şi plâns. Doar câteva chestii le regret:timpul pierdut vorbind cu ea, faptul că m-am ataşat de ea deşi nu ar fi trebuit să o fac şi că am crezut că ea era diferită faţă de alte fete, în sensul bun
Dacă puteți să mă ajutaţi cu un sfat dacă am făcut bine sau nu ceea ce-am fãcut şi dacă puteţi să-mi dați nişte exemple de activităţi pe care să le fac ca să pot uita de ea în afară de vorbitul cu altă fată și ieşitul cât mai des cu prietenii.
PS:

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Eh, in cazul asta nu ai de ce sa regreti.
Era ceva inevitabil.
Asta este, de aici ai de invatat.
Data urmatoare cand o vezi in mod constant distanta, cel mai bine faci si tu un pas inapoi si renunti, daca te cauta ea, bine, reiei treptat ce ai cladit, iar daca nu o face iti vezi de viata ta.
Nu putem tine cu forta persoanele in viata noastra indiferent cat de dragi ne-ar fi.
Era si o vorba gen "Daca iubesti, lasa-l sa plece, daca te iubeste, se va intoarce"

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a zis cã te vede ca pe un prieten este atrasa mai mult de alt baiat, ca sã iesi din fz trebuie sa te vadã cu o fatã mai frumoasa ca si ea, altfel ramai acolo pe vecie, deci urmatoarea nu mai ce pierde timpul cu ea, farã mesaje telefoane si alte cele, daca vorbesti mult prin mesaje si telefon sutã mie Te trezesti cu toate zicand "doar prieten"