| ButterflyButterfly a întrebat:

In timpul actului sexual la fata, se rupe acel mic himen. Curge sange. Doare tare sau? Ce senzatie ai cand ti se rupe? Cum te simti? Continui sa faci sex sau te opresti si incerci sa opresti acea sangerare?

Răspuns Câştigător
| PissyAndre a răspuns:

De exemplu, la mine nu a curs sange deloc! Doare foarte foarte foarte putin crede-mawinking Cand ti se rupe te simti mai usurata sincera sa fiu. Eu de exemplu am reusit sa fac spagatul laughing. In timpul actului te simti putin rusinos si iti este cam frica dar totul se duce daca ai partenerul potrivit langa tine happy. Depinde. la ultima intrebare. trebuie sa te gandesti la amandoi. daca te doare (exista cazuri cand fetele au himenul elastic si nu se rupe de prima data ) spune-i partenerului te va intelegewinking. Daca te doare putin de tot, gandeste-te la el, si o sa vezi ca o sa treci peste durerewinking. Si daca nu te doare, spune-i totusi sa te ia mai incet ca totusi e prima datawinking
Eu zic ca ti-am dat un raspuns complet. Ce zici FUNDA?winking

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Durerea e variabila. Sunt fete care simt o mica jena, fete care au dureri semnificative. Doar mai putin daca fata este mai mare (peste 18 ani) si daca folosesc prezervativ cu lubrifiant. Doare mult mai tare daca nu folositi prezervativ.
2. De obicei femeile nu simt nici o senzatie speciala, in afara de durere.
3. De obicei te simti foarte excitata, fiindca rareori durerea e atat de mare incat sa alunge excitatia de dupa preludiu.
4. sangerarea se opreste spontan, de obicei dupa 2-3 picaturi. Unele femei opresc actul sexul din cauza durerii. Marea majoritate insa nu se opresc.

| Cristian121 a răspuns (pentru Brigaela):

XD Greseala de exprimare-> "marea majoritate. Trbuia sa zici ->"majoritatea"

| Brigaela a răspuns (pentru Cristian121):

Marea majoritate este perfect corect si acceptat. Se considera ca majoritate inseamna orice peste 50% plus 1 in timp ce marea majoritate inseamna aproape de 100%. Nu stiu de unde ti-a venit ideea ca ar fi gresit, dar daca te-ai fi informat cat de cat (sau ai fi invata la vremea gramaticii la scoala, ai fi stiut). Uite: http://analfabeti.ro/despre-pleonasme-marea-majoritate sau http://dexonline.ro/articol/Despre_majoritate

| Cristian121 a răspuns (pentru Brigaela):

Hmm... mai pus pe ganduri, la scoala stiu sigur ca am invatat ca "marea majoritate" este pleonasm. Ne-o spus doamna asa : "Nu exista marea majoritate si nu exista nici mica majoritate"
Iti multumesc foarte mult pentru raspunsul dat, o voi intreba pe doamna aratandu-i aceste 2 siteuri.

| Necunoscut112 a răspuns:

Doare foarte tare, dar sangerarea nu e abundenta(doar cateva picaturi), deci nu e cazut sa te opresti.greul a trecut...

| pursisimpluAlex a răspuns:

Exact ca durerea de masea te doare dar nu vrei sa ti`o scoatahappy deci stai lin

| roxanage a răspuns:

Nu stiu ce sa spun din cate am auzit la prietenele mele dupa ce se rupe himenul pana atunci te doare foarte tare dar nu se opreste sexul aa si doare foarte tare