| Mady_4626 a întrebat:

In timpul actului sexual, nu reusesc sa ma "lubrifiez" suficient. E ceva in neregula cu mine?

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Femei de toate categoriile de varsta se confrunta cu aceasta problema. Multe se asteapta ca sexul sa mearga "ca uns", la propriu, insa exista factori care pot reduce lubrifierea vaginala: stresul, folosirea de antihistaminice, pilule contraceptive sau alte medicamente.O alta cauza ar putea fi faptul ca preludiul nu este prea satisfacator pentru tine.Roaga-ti iubitul sa mai insiste putin asupra "incalzirii". Daca nu vrea sa se lase antrenat in asta aplica un lubrifiant pe baza de apa: pune cateva picaturi in palme, freaca-ti mainile ca sa-l incalzesti si "hidrateaza-i" penisul inainte de a-si pune prezervativul. Apoi, imediat inainte de actul sexual, aplica putin lubrifiant si peste prezervativ.