| George191929 a întrebat:

In timpul actului sexual penisul nu ramane decalotat si nu simt placerea decat putin la început si din cauza asta nu ajung sa imi dau drumul... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, tocmai pielea aia care-ti acopera penisul si care nu permite decalotarea completa a capului, este FIMOZA!
Mergi de urgenta la un UROLOG sau chirurg, interventia este foarte usoara si se rezolva in 10 minute sub anestezie.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa vizitezi un Urolog, care te va scapa de FIMOZA.
Din pacate, la tine este necesara o interventie chirurgicala, care sa-ti elibereze glandul, ca sa poti sa ai sex pe viitor.

| George191929 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca este fimoza doar ca pilea care acopera penisul este mai multa as spune un exces

| Violleta2022 a răspuns (pentru George191929):

De fapt, tocmai pielea aia care-ti acopera penisul si care nu permite decalotarea completa a capului, este FIMOZA!
Mergi de urgenta la un UROLOG sau chirurg, interventia este foarte usoara si se rezolva in 10 minute sub anestezie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul care d.p.d.v. clinic este sanatos, in timpul actului sexual se decaloteaza la fiecare intromisiune in vagin, iar in timpul miscarii de retragere a penisului si preputul se retrage la randul sa si reacopera glandul penian (capul). In mod normal in cazul in care vaginul este suficient de stramt, procesul de retragere si de revenire a preputiului peste glandul penian se repeta iar si iar la fiecare miscare de penetrare si logic ar trebui ca senzatia de excitare, de placere si satisfactie sa se produca atat in timpul actului sexual cat mai ales la sfarsit sa se produca si procesul de ejaculare. Multa sanatate!
Acceseaza si urmareste ce este prezentat intre minutul 2:50 si 3:15 in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg

| sorinciucan a răspuns:

Mergi la urengte ca e grav rau