| MindExplode a întrebat:

In timpul actului sexual vaginul meu produce niste zgomote jenante.

Asta inseamna ca vaginul meu e prea larg?
Ce pot face ca sa nu se mai intimple asta?

Răspuns Câştigător
| Freudian a răspuns:

Deutza06 are dreptate dar explica teoretic cauzele. In practica se poate face ceva. Asta nu se intampla din primele minute deci daca esti cu un tip nou care nu stie de zgomotele astea si ti-e jena, cauta sa nu dureze decat maxim 3 - 4 minute si pot sa-l exciti in asa hal, cu mana cu gura si cu ce mai stii tu ca sa termine aproape imediat. NU apuci sa te umezesti prea tare si nu se aud zgomotele. Ar mai fi o metoda sa tragi de timp si sa nu te exciti / umezesti prea tare. Daca e o persoana cunoscuta si cu care te intelegi bine poti face mici pauze, sa ai servetele langa tine si te stergi bine bine, dispare umectarea aia alunecoasa, vaginl devine putin mai stramt si mai putin alunecos si sansele sunt mici sa se mai auda ceva. In orice caz cauta sa adopti pozitiile in care poti presa vaginul ca sa fie mai stramt : nu ridica prea mult picioarele in pozitia misonarului si nu sta prea aplecata cand e pe la spate, ca sa eviti largirea completa a vaginului. Vorbesc din experienta deci functioneaza!

8 răspunsuri:
| Satanique a răspuns:

Sa nu mai faci sex atat de des

| neutrino a răspuns:

Te-ai format pe dimensiuni mari si acum trebuie sa-ti gasesti masura.

| Vibrations a răspuns:

Pussy farts hahahhaha

| 88Kronstadt a răspuns (pentru Vibrations):

Right!

| 88Kronstadt a răspuns (pentru Vibrations):

Evita (in mod special) sexul facut "pe la spate", cu scoateri si introduceri repetate ale penisului in/din vagin!
Zgomotele jenante apar atunci cand penisul comprima aerul in vagin, in mod repetat. Si, normal, acel aer comprimat trebuie sa refuleze pe undeva.
Este normal, nu trebuie sa te simti jenata. Daca partenerul nu intelege fenomenul, este un mare bouwinking

| catosp a răspuns:

Nu e prea larg, e doar stricat la burta...incearca Imodium...laughing

| Deutza06 a răspuns:

Ca să înțelegi acest fenomen, trebuie să știi cum se modifică vaginul tău în timpul sexului. În mod normal, pereții vaginului stau lipiți, astfel că, în interior nu se află aer, sau se află foarte puțin. În momentul în care te exciți labiile mici se umflă, iar intrarea vaginului își pierde din elasticitate. În același timp vaginul își schimbă forma: se umflă în profunzime, dar se și îngustă spre intrare, deci, practic ia forma unui balon.
În timpul penetrării, poate să intre aer în vagin odată cu penisul, aer care rămâne captiv dincolo de vârful penisului. Intrarea vaginală, care este acum mai rigidă, favorizează păstrarea aerului înăuntru chiar dacă penisul se mișcă. Totuși, pe măsură ce penisul intră mai adânc, aerul care se adună dincolo de vârf pune presiune pe pereții vaginali.
Astfel, elasticitatea vaginului atinge un prag critic, moment în care aerul începe se strecoare pe lângă penis, atunci când el intră și iese. La ieșire, pereții vaginali „se plesnesc între ei", moment în care se produce sunetul cu pricina.Sunetele produse te fac să roșești, să te scuzi și poate chiar să fugi oripilată la baie. Află că aceste zgomote jenante sunt însă, din punct de vedere biologic, absolut normale.