| LovelySmile98 a întrebat:

In timpul masturbarii am observat putin sange pe deget, este vorba de o rana in interior? Mentionez ca nu mai sunt virgina si este prima data cand se intampla sa observ sange. Menstruatia mi-a intarziat deja o saptamana si ceva ( ultimul contact sexual neprotejat fara ejaculare fiind acum 6 saptamani). Nu este vorba de o sarcina, nu s-a schimbat nimic in aceasta luna cu privire la organism sa poate fi o sarcina. Poate sa fie o rana/alte cauze sau din cauza menstruatiei?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza descrierii prezentate, se poate presupune ca de fapt este vorba pur si simplu de aparitia primului semnal care anunta inceperea (iminenta?) menstruatiei care urmeaza sa se produca in zilele urmatoare. Menstruatia se poate porni si fara sa apara sau sa se produca/manifeste simptome premenstruale premergatoare. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Singurul simptom evident în cazul uneo sarcini este întârzierea menstruaţiei. Ce alte simptome ai vrea?

| LovelySmile98 explică (pentru Necunoscut112):

Acesta ar fi primul semn intr-adevar dar eu am un ciclu menstrual neregulat, depinzand de la luna la luna. Ma gandesc ca deja intrând in a doua luna de la ultimul contact sexual ar fi trebuit sa am si alte simptome care ar da de bănuit. Sau alte schimbari ale organismului.

| LovelySmile98 explică:

Totodata simt o mica usturime in interior cand am atins

| IonelaS12 a răspuns:

Am patit si eu asta. dar nu din cauza mea ci din cauza prietenului meu. stii cum se intampla in timpul unui act sexual. mai bagi un deget. si m.a zgaraiat ( zic eu) ca a curs sange. Nu mult dar nici putin. M-a durut inauntru..si eu m.am speriat atunci.dar nu s-a intamplat nimic. si mie de fel imi intarzie menstruatia. si m.am speriat si eu. dar a trecut 2 luni de atunci si totul e bine