| annamaria12 a întrebat:

In urma cu o luna am avut un contact sexual neprotejat si de vreo cateva zile ma tot simteam rau aveam greturi, dureri de cap. Acum 4 zile mi-a venit si menstruatia insostia de durerile menstruale obisnuite dar parca unpic mai intense. Se poate sa fiu insarcinata? Sau e posobil sa fie o raceala la ovare iar starile de rau avute inainte de sosirea menstruatiei sa fie decat ceva premenstrual? Mi s-a intamplat foarte des sa ma simt rau in timpul menstruatiei.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele de sarcina pot aparea de-abia din saptamana 5 de sarcina, tot ce acuzi inainte ed aceasta data nu are legatura cu sarcina. daca menstruatia a fost regulata 9adica a venit in ziua calculata) si in afara de dureri a fost complet normala (durata, flux, aspect), atunci 90% nu esti insarcinata. Pentru siguranta, poti face un test de sarcina in a opta zi ed la aparitia sangerarii, din prima urina de dimineata.

5 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Nu e nimic.Ti-a venit menstruatia? Nu se va intampla absolut nimic.Dar in caz de orice fa-ti un test de sarcina.

| chocco1995 a răspuns:

Nu-ti fa probleme probabil o raceala nimic mai mult

| vanonim a răspuns:

Esti gravida!

| Cerasela18 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu ai absolut nimichappy

| eu1809 a răspuns:

Ca sa fi mai sigura, si sa nu stai cu frica, fa-ti mai bine un test de sarcina.Am trecut prin asta chiar azi.l`am facut si a iesit negativ.Prima oara nu vroiam sa `l fac, imi era teama de rezultat, dar prietenul meu a fost alaturi de mine si ma convins.Acelasi lucru a fost si la mine imi venise menstruatia si tot eram speriataa.Dar am scapat.
Bafta si tiee:*