| Maria5520 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Acum 7 zile am avut contact sexual neprotejat timp de cateva secunde! Menstruatia se terminase pe 24 Mai! A fost pentru prima oara cand nu ne-am protejat! Partenerul nu a ejaculat, insa, am dureri de ovare si de san de cateva zile! Este posibil sa fi ramas insarcinată?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu poate sa-ti ofere un raspuns cert, sigur si mai ales corect in cazul in care nu vei prezenta datele strict necesare efectuarii unei analize stiintifice. In lipsa datelor precise privind ciclul tau menstrual, cum ar fi; prima zi a ultimei menstruatii, data calculata/presupusa a viitoarei menstruatii, data la care s-a produs sexul, lungimea cilului menstrual, care este tipul ciclului tau; REGULAT sau NEREGULAT, totul se reduce la o simpla ghicitoare careia nu i se poate da un raspuns cert, sigur si precis. Se pot formula doar simple pareri si presupuneri complet subiective si fara nici-o valoare. big grin

| Hamed134 a răspuns:

Probabil ar fi bine să faci o vizita la ginecolog. happy