| doracezara a întrebat:

In urma cu o luna am fost toti la iubitul meu la o petrecere si au venit si doua colege din alt oras si una din ele voia sa se culce cu el.Am fost complexata de chestia asta o vreme..azi fetele acelea au venit in oras la noi iar el a iesit cu el ele la cafea..credeti ca e normal stiind bine ce vrea tipa aia de la el? El tine mult la mine si nu cred ca un băiat ar refuza o asemenea oferta, asa cum a facut el la petrecere.mi se pare aiurea sa iasă cu ele ..chiar daca sunt colegi

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate a fost si ea ametita putin si nu s-a mai controlat, dar ti-ai dat tu seama din felul in care se comporta, a spus in gura mare ce vrea sa faca sau ti-a spus prietenul tau ce i s-a propus? de ce sa nu refuze un baiat o asemenea oferta? poate lui nu-i place cum arata, tine la tine mult... Fata aia poate nici nu mai stie ce a facut, asta daca a baut, daca nu eu zic sa ai grija ca poate e innebunita dupa el si incearca sa-l fure, nu stiu, suna-l sa ii arati ca e al tau

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Intro relatie partenerul NU ARE NICI UN DREPT sa ceara socoteala partenerului cu cine si DE CE iasa in oras cu colegi/prieteni. el a iesit cu niste colege NU IL DERANJA! Nu iti convine? te retragi elegant si iti gasesti un iubit cu aceleasi principii ca tine. lucru valabil si viceversa. ai putea sa iti gasesti si tu o ocupatie in timpul in care el a iesit, NU ESTE TREABA TA CE FACE EL! si NU E NICI TREABA LUI CE FACI TU!

| RAY a răspuns:

Eu nu va inteleg cum puteti sta cu cineva in care nu aveti incredere, daca iubi tau te iubea nu se intarnea cu aia. apropo ce vor face impreuna?

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista un nonsens in afirmatia ta, cum ca : ""El tine mult la mine si nu cred ca un băiat ar refuza o asemenea oferta, asa cum a facut el la petrecere"".1. Daca "el tine mult la tine" inseamna ca nici nu s-ar putea pune problema sa te insele.2.Insa in cazul in care tu nu crezi ca : "nu cred ca un baiat ar refuza o asemenea oferta" mai ales ca a facut-o deja o data atunci la petrecere concluzia fireasca nu poate fi decat una si anume ca nu te iubeste. 3.Ar mai fi inca o posibilitate si anume ca tu esti excesiv de posesiva sa nu spun geloasa. Daca nu esti sigura pe sentimentele dintre voi ar fi mai bine sa renuntati la aceasta relatie.Lasa baiatul sa se destinda si el deoarece daca te iubeste nu te va insela, daca o va face atunci oricum relatia este doar formala.

| neutrino a răspuns:

Va bateti pe tort! Asta nu-i normal!

| Emilian65 a răspuns:

Ar fi bine sa nu ai prea multa incredere in el, pentru ca la un moment dat va ceda ispitelor si va face sex cu ele.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e aiurea sa iesi cu colegii de sex opus la o cafea, chiar in situatia pe care o descrii.
Eu cred ca baiatul tau ti-a demonstrat ce era de demonstrat. Nu ai de ce sa fii complexata, faptul ca ai un prieten care e apreciat de alte fete iar el le refuza pentru tine nu este de loc un motiv pentru complexe. Sfatul meu este sa ai incredere in el. Ai putea chiar sa ii oferi un moment mai frumos, in care sa ii arati tot ce simti pentru el happy

| Mussette a răspuns:

Inseamna ca e dragut. Ai si tu incredere in el, ca asta inseamna mult pentru amandoi Lipsa de incredere genereaza multe... Icrederea in el si increderea in tine.winking Ar daca el nu a facut nimic, fi fericita. big grin

| vaporwave a răspuns:

Lasa-l si tu mai liber. Noi prin structura genetica suntem poligami, monogamia aparand in cursul evolutiei societatii. Incearca sa elimini gelozia. Gelozia asta apare in urma relatiilor monogame, impuse in societate in general de biserica. Nu o sa ai parte de "dragoste adevarata" acolo unde nu ai libertate, pana la urma se ajunge la neintelegeri. De aici poti sa tragi concluzia ca monogamia are de cele mai multe ori efectul opus, si anume cel de a distruge relatia.