| zanaa a întrebat:

In urma unui contact neprotejat am luat la maxim 10 ore pastila de a doua zi aceasta numindu-se Escapelle! As dorii si eu sa stiu daca este buna si pot sta fara griji? Din auzite am inteles ca iti intarzie ciclul menstrul, si se produc mai multe dereglari in organism, este adevarat?

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Da in mare parte, asta depinde si de organisme. poti sa ai aceste delegrari sau nu.
Cat despre protejarea acestei pastile este de un 99%, se ia intr-un nr maxim de 48 de ore, cu cat o iei mai repede cu atat mai bine!

| mona a răspuns:

Este buna, daca ai luat o la timp poti sa stai linistita si din cauza pastilei iti poate intarzia ciclul

| BSwwatch a răspuns:

Protejati-va mai, ca si aceste pastile nu sunt aspirina, pot avea reactii adverse, poti risca ca in viitor sa nu mai poti face copi!