| anonim_4396 a întrebat:

In urma unui contact sexual cu prietena mea s-a rupt prezervativul. A luat prima pastila Postinor la maxim jumatate de ora de la ruperea prezervativului.

Am inteles ca ciclul ar putea sa vina mai repede sau sa intarzie dupa luarea postinor-ului insa ei trebuie sa ii vina in mod normal ciclul maine-poimaine.

Am auzit situatii de sarcina peste ciclu in cazul in care menstruatia vine la cateva zile dupa contactul sexual.

Short story long: trebuie sa ii vina ciclul in 2 zile - azi a luat primul postinor dupa sex... la ce sa ma astept? si cam cand sa incep sa imi fac griji daca nu ii vine ciclul?

Mi-e frica ca si daca ii vine acuma ciclul tot ar putea ramane insarcinata fiindca e prea aproape ciclul de contactul sexual.

Si cum se poate face diferenta intre sangerarile menstruale si cele cauzate de medicament din moment ce ei trebuie sa ii vina ciclul zilele astea nu o sa poata face diferenta probabil

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa-l legi cu sarma si sa nu-l scoti din pantaloni sau bucurati-va sunteti fericitii posesori ai unui copil!

| MarcusUlpiusTraianus a răspuns:

Adaugasem ceva la intrebare. Pai cam asta vad ca ar fi solutia. Poate ar trebui sa-l leg si cu sarma