| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ejaculare prezervativul a ramas in uterul prietenei mele. L-a scos repede si s-a spalat cu apa rece.
In decurs de jum. de ora de la incident a luat prima pastila Postinor si urmeaza sa o ia pe a 2-a dimineata.

Stim ca postinor-ul poate intarzia ciclul si poate provoca reactie adversa sangerari de cateva zile.
Problema e ca in mod normal ciclul trebuie sa-i vina maine-poimaine asa ca daca o sa sangereze nu o sa stim daca e ciclul sau reactia adversa.

! Contactul sexual de azi e cu doar 2-3 zile inainte de venirea ciclului(calendaristic) si ne e frica sa nu se suprapuna sarcina peste ciclu si sa fim pacaliti ca e ok dar de fapt luna viitoare sa ne trezim ca nu-i mai vine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu faci dragoste in vagin nu in uter.Nu are ce cauta prezervativul in uter.Of! Stai linistit ca nu ramane.De metoda calendarului ati auzit? Este in perioada nefertila.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ok, şi întrebarea care era?

Tu crezi că, dacă postezi 10 întrebări asemănătoare, vei obţine răspunsuri mai bune decât cel dat de mine?

Majoritatea userilor ( 90 % ) sun tineri între 10-20 de ani :))
Vei primi sfaturi foarte "bune" de la aceştia...

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior ( la cealaltă întrebare )...

http://www.tpu.ro/......matate-de/

Toate cele bune.

| Laura927 a răspuns:

Cu apa rece ai pus-o sa se spele?
Stai linistit nu asa ușor se rămâne însărcinată laughing
! ÎNAINTE DE A ÎNCEPE "viata sexuală ", CONSULTA O CARTE SAU VORBESTE CU MEDICUL DE FAMILIE CA SA NU MAI FII ASA STRESAT DATA VIITOARE nici tu nici ea!
Si nu trebuia sa ii dai postinor, ăla e o bomba de hormoni care crează in organismul ei reactii care trec doar după câteva luni bune!
Daca erai suficient de matur sa iti dai seama...