| SweetBaby98 a întrebat:

In vacanta de vara un baiat de la mine din clasa mi-a trimis mesajul asta: "O fata il intreaba pe un baiat:Ma placi? Nu. Ma aflu in inima ta? Nu. Daca plec iti va fi dor de mine? Nu. Fata pleaca suparata si baiatul o trage de mana si ii zice:Nu te plac, te iubesc, Nu te afli in inima mea tu esti insasi inima mea, Daca pleci nu imi va fi dor de tine voi muri dupa tine."
Asa deci am cerut la unii si la altii pareri si tot ce am auzit a fost "Da, Logic", si cand i-am zis luna asta ca numai acum am avut curaj s-a prefacut ca nu aude, iar el acum avem o colega noua si vb. cu ea, glumeste cu ea, iar acum mai sta si cu alta fata tot din clas(se crede Hannah Montana si rage de zici ca-i cal si e super fitoasa, are tot roz), iar cu alta fata e la fel(sta cu ele, glumeste cu ele, vb. cu ele), iar daca un coleg zici o gluma care nu isi are rostul despre ceva anume, si ii zic ceva sa se linisteasca Sare cu gura si zice de ce ma bag?!
Ce sa-i spun?(sa-l linistesc) Ce sa fac?
P. S. Avem 12 ani noi iar fitoasa 11 ani.
Dau fundita mesajelor ca lumea, lungi si bune.
Multumesc.

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Joaca tare baiatul tau, dar nu cumva esti deja prea romantica? Vrei mesaje lungi, bune, vrei sa le "gusti" cum se zice.Baiatul tau, nu iubeste nici o fata, nici pe tine, nici pe fitoasa, si cred ca e destept, pentru ca inca e prea mic pentru dragoste. Daca simti ceva pentru el, scrie, stai linistita, invata, fa-te activa la scoala, in sensul bun al cuvantului, si te va remarca la timpul potrivit. 14-15 ani.

| MikyMi a răspuns:

Sunt copilarii astea.
Peste ani iti vei aduce aminte si vei rade. Nu pune la suflet, astea nu-s probleme, stai sa vezi cand mai cresti un pic ai sa-ti doresti sa ai 'problemele' de acu.
Fitoase de astea sunt pe toate drumurile, nu s-a gasit inca nimeni sa-o lase fara 'aere de vedeta'?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai piticanio, pune mana si invata si lasa prostiile.
ce sa-ti spun, ti-a dat ala un mesaj.asa,si?
pe ce lume te aflii?
auzi,"fitoasa" la 12 ani si ai atata ura in tine.iti lipseste o doaga.doua.trei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti... nu esti cam mica? nu vreaus a sune urat ce iti zic dar daca baiatu e frumos poate ca a trimis la toate fetele asta sa vada cine cade in plasa ca sa intelegi tu poate ca nu are de cine rade si s-a gandit sa trimita mesaje de genu asta sa vada ce crede fiecare fata poate isi bate joc de tine sau de tine si de altele cine stie.si "fitoasa" este un cuv pe care tu l-ai spus asa pentru ca esti geloasa pe ea ori ca ca arata bine se imbraca bine ori ca vb cu baiatu asta si nu iti convine asa ca lasa astea si vezi-ti de carte cu dragostea poti ramane corigenta

| Deliutza20 a răspuns:

In primul rand, eu la 12 ani nici nu stiam ce e ala iubit, sarut. etc.laughing eu imi vedeam de scoala, asa cum ar trebui sa faci si tu.si`n privinta baiatului, si mesajului. de unde stii ca nu a trimis mesajul ala pentru mai multe fete printre care poate, erai si tu.trebuie sa te gandesti la orice situatie. din moment ce nu te baga in seama.eu asa cred happy