| Byankaa66 a întrebat:

Inainte de menstruatie cu 2 saptamani ar trebui sa avem simptome ( la mine de obicei sanii sunt mai umflati, tari si ma dor), iar eu ar trebui sa am menstruatie saptamana viitoare dar nu am avut pana acum nici un simptom, de ce? se poate intampla sa nu avem? Tin sa precizez ca am cm este cat de cat regulat, 28-29 zile.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inainte de menstra cu doua saptamani nu ar trebui sa ai simptome, in mod normal. Sindromul premenstrual (sani umflati, dureri de burta si spate) ar trebui sa apara cu 2-4 zile inainte de aparitia sangerarii. Si in nici un caz nu sunt obligatorii.

4 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Probabil ca iti inatrzie putin menstruatia si de aia nu au aparut simptomele. Si eu mai patesc asa cateodata si la fel ca si tine imi fac griji. Dar stai linistita ca nu e nimic grav

| Alycaaaa a răspuns:

Nu e nimic stai linistita nu st batute in cuie saa sti

| MihaEla_8742 a răspuns:

Posibil sa nu mai existe luna asta aceste simptome... oricum fii sigura ca nu e motiv sa te ingrijorezi! Take care! :*

| praluca a răspuns:

Se poate intampla sa nu ai niciun fel de simtom luna asta. Mie mi se intampla in general o luna sa am, o luna nu.