| Codrin2013112 a întrebat:

Inca mai iubesc persoana care mi-a distrus viata, care m-a tradat, m-a inselat, trei ani de zile a jucat teatru spunandu-mi ca ma iubeste si ca sunt totul pentru ea, dar nu stiu de ce pentru ca nu era deloc materialista, nu-i trebuia banii mei. Avem un an de cand ne-am despartit pentru ca m-a inselat, nu-i lipsea nimic, avea tot ce-i trebuie, si material si sexual, plimbari excursii etc. acum a ramas cu persoana cu care si-a facut de cap. Cel mai dureros e ca inca o mai iubesc dupa atata timp. dupa atata rau ce mi-a facut. sper ca intr-o buna zi sa regrete si sa-si planga in pumni pentru toata suferinta care am indurato atata timp. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi! Multumesc.

28 răspunsuri:
| oLeNNNao a răspuns:

Doamne ce sfaturi, nu ai cum sa ii spui inimii " uit-o" si buf...ai uitat-o. Asculta-ma, in viata roata mereu se intoarce, poate nu acum dar sigur mai tarziu. Si te inteleg, am fost in aceeasi situatie ca tine. Am plans, am avut pareri de rau si multe altele. Dar uite, am crezut ca el e ultimul, dar sunt fericita cu altcineva acum. Crede-ma e greu sa treci, peste obiceiuri, amintiri.dar trec. Timpul le rezolva pe toate, trebuie sa fi tare, sa mergi inainte. Incearca sa faci lucrurile care iti plac, sa iesi, pentru ca asa vei mai uita. Totul va fi bine :*.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Viaţa merge înainte! happy

| neutrino a răspuns:

Aceste sentimente vin si pleaca, fara sa ne ceara noua acordul. Ai fi preferat sa stea mai departe cu tine, ca o straina, numai pentru a fi tu multumit?

| h3r a răspuns:

Tu ai ales-o, tu o dai la o parte!
Scoate-o din viața ta, n-o mai lăsa să profite de pe urma ta. Dacă tu stai după curul ei în continuare, n-o să fii niciodată mulțumit și fericit. O să-ți strice tot! Ești adult, fă bine și stăpânește-te și dă-o naibii de lepră.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa treci peste. In loc sa te gandesti la cat de mult iti lipseste sau cat de mult ti-ar placea sa sufere, las-o in plata ei si vezi-ti de treaba ta.
Ca te-a inselat asta este. Pentru ce motiv nu mai conteaza, chiar si din simpla plictiseala, asta este. Prin faptul ca inca te gandesti la ea ramai legat de aceasta relatie. Si femeile si barbatii insala, din pacate, pentru ca nu suntem facuti sa fim monogami. Singurul fapt condamnabil la ea este ca nu a fost sincera cu tine de la inceput. Dar fiecare facem greseli, poate si tu ai ranit vreo fata la viata ta (fara sa realizezi) prin simplul fapt ca ai refuzat-o. Incearca sa iesi cu prietenii si sa cunosti si alte persoane.

| Alcyon a răspuns:

Nu e iubire, ci doar o mica obsesie. Iesi cu alte fete, incearca sa-ti faci o prietena, si o s-o uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfaturi? Ce zici de mine ca acum, dupa ce am facut orice pentru ca ea sa aiba o cariera stralucita, nu-mi arata nici fundul sa-il sarut laughing las-o dracului frate, avem o viata care trebuie traita, pe viitor trebuie sa le citim pe cotzoharlele astea mai interesant ca pe un prospect de medicament

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Opteaza pe RD toata ziua la dispozitia ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

RD? habar nu am, ce este asta?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://hoy-libro.dtlux.com/imagenes/8856-realdolls_2.jpg cu 6500€ ai o nevasta fidela, ofera aceleasi capacitati ca o femeie la pat dar ie lene sa gateasca si sa faca curat/cumparaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Aaaaa, 7000 de dolari, am citit mai de mult de americanca asta superba laughing))imita orgasme face de toate, si pipi face laughing)

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh n-ar fi rau sa avem pe aia basica de $6500 dupa o zi de stres si nervi la munca ne ducem in rai cu miss creativitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Ma si daca se defecteaza si asta ca femeia pe care nu o satisfaci si ma ia la omor, ce dracu fac? rolling on the floor

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai grija si nu o penetrezi de 5 ori pe zi tine mult si bine, peste 4000 de americani au una in casa sau 3 cel mult; eu prefer sa strang bani si sa fac rost de una in 2 luni si 10 zile o am acasa merita investitia laughing In caz de daune majore are garantie un an se poate trimite in Germania sau Franta. Nu stiu ce textura are interiorul vaginului, faza e ca tu dai poza la firma si ti-o face cum vrei ori o faci pe bucati sani par, culoare piele, etc. Un mos a dat 10 mii de dolari ca sa o refaca pe fosta lui gagica si acum e fericit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

am cititi si asta cu dementul ala laughing nu mai inteles, daca are vreo hiba iar in cazul ca" n-o lovesc ca lumea " ma loveste ea pe mine, ce ma fac?rolling on the floor

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

O scoti din priza si nu se mai misca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Aaaaa, nu mai ma joc, mie-mi place s-o fac in padure, de unde energioe electrica in padure, iau eoliana cu mine? laughing

| varcolaccc a răspuns:

Ce inseamna o relatie pretenas. Toti ma judeca pe mine ca de ce vorbesc asa despre iubire si relati. Timp pierdut o relatie. Crezi ca iubesti. doar o senzatie. Iubire cu adevarat nu exista. Iubesti si ai face orice pentru persoana iubita? Cea mai mare greșeală. Totul e frumos si bine pana se intampla o chestie ca asta. Nu iti pot zice decat sa uiti si sa mergi mai departe.

| mgtow a răspuns (pentru varcolaccc):

Vad ca gandesti ca mine, tradat de femei de nu mai crezi? Nici eu nu mai trag sperante cu ele pentru ca sant prea bun ca sa fiu folosit la gusturile ei. Noroc cu RD altfel eram morti pe lumea asta laughing iti pot explica in detalii daca comunicam in privat.

| BlakeLively a răspuns:

Mai exista multi baieti pe lumea asta. Ce, nu mai are balta peste?! Calm down and remember that you are a woman.

| loverboy111 a răspuns:

Pai ele niciodata nu plang dupa ce fac asa. Ci chiar daca ne vad atunci cand ne vine sa ne jupuim piele de pe noi rad

| Gαηαmα a răspuns:

Nu mai spera asta happy Spera sa-ti revii tu si de ea o sa aiba grija viata, Dumnezeu, asa cum are si va avea de fiecare!

| MissJJ a răspuns:

Cel mai bine este sa iesi in oras, sa iti ocupi timpul si poate la un moment dat sa cunosti pe altcineva.Cui pe cui se scoate.

| SoloPC a răspuns:

Complicat rau...

| Copiliţă a răspuns:

- Calm. O sa o izbeasca inrtr-o un dor si remuscarile, incat e posibil sa vina-n 4 labe.
- Dar asta nu inseamna ca ar trebui sa o ierti, ar fi ca si cum ar avea un pistol si te-a nimerit bine prima oara si tu i-ai mai da o sansa sa te ma inimerasca odata.

| Aalexxandraa98 a răspuns:

Incearca ca sa uiti ca ai cunoscut-o, nu trebuie sa te gandesti la ea. Gandeste-te ca mai sunt destule fete frumoase care te vor pe tine si nu banii tai, gandeste-te ca daca te-a inselat ea nu te-a iubit, nu te indoi de ea, pentru ca a pierdut o persoana care chiar o iubea si isi va da seama cand va fi mult prea tarziu, gandeste-te ca ai un viitor in fata :* Nu te da batut si cauta fata care sa te merite :*