| nimicaici a întrebat:

Incep cu BUNA! va rog din suflet. ajutati-ma.
Imi este foarte greu sa scriu tot ce simt si sa ma exprim cum trebuie, dar practic, sunt distrusa...Va rog. ajutati-ma.
Sa va povestesc totul.sigh

Totul a inceput la inceputul verii, cand am inceput sa comunic cu el.Se arata foarte interesat sa ma cunoasca, iar eu ii spuneam tot ce ma intreba. Intr-o dimineata am avut imensa surpriza sa primesc un sms de la el, unde imi spunea ca sunt soarele din viata lui, ca ma iubeste, si multe lucruri frumose.Atunci,mi-am dat seama ca simteam la fel, si i-am spus.In seara aia, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, fericita, cu lacrimi in ochi, am acceptat. Nu a vrut sa ne vedem, zicea ca nu are timp, ok, l-am crezut.De la un timp era foarte indiferent, de cate ori ii aminteam cat de mult il iubeam, imi dadea doar ".big grin" si "oh go on" straight face Stiam, stiam ca totul este pe cale sa se termine. A plecat intr-o excursie la bucuresti, ii trimiteam sms, un imi raspundea, il sunam, imi rapsundea, nu zicea nimic si imi inchidea in nas. L-am sunat de o gramada de ori dar aveam acelasi rezultat, pana cand am pus. o pe prietena mea cea mai buna sa il sune. Ok, l-a sunat, si i-a raspuns o fata, care cica " Sunt iubita lui, lasa-l, nu il mai deranja" Atunci am simtit ca ma prabusesc, ca nu mai are nici un sens viata, eram moarta. Dupa un timp am aflat ca nu er aiubita lui, ci doar o fata pusa sa minta ca sa il las in pace.

Asa, eram atat de suparata, priveam neincetat telefonul, ma gandeam ca poate imi va trimite un sms, insa in zadar. Am continuat sa sufar in tacere, spunandu-le tuturor ca sutnt ok.
Nu am mai pastrat legatura cu el 2 luni, nici salut nu ne spuneam, nimic.
Ei, pana intr. o zi cand m-a intrebat ce fac.eram uimita. pur si simplu uluita. Am inceput sa ne apropiem destul de mult, am devenit cea mai buna prietena a lui [ nici unul dintre noi nu a mai adus vorba despre ce s-a intamplat la inceputul verii ], si cum eram atat de apropiati mi-a zis ca are prietena, dar e secret. M-am simtit pur si simplu o cauza pierduta, am privit vestea de fata cu el, abia mi-am stapanit lacrimile.nu mai puteam, imi venea sa mor, toate sperantele erau moarte.moarte pur si simplu. Apoi am aflat si cine era prietena lui, aveam o ciuda pe ea... ah.
Nu imi mai aduc bine aminte cum s-a intamplat, dar noi doua ne-am imprietenit, si asa am devenit nedespartite. Mi-a spus de el, iar eu ma prefaceam ca nu stiu nimic, pana intr. o zi, cand eram atat de suparata pentru ca nu am avut parte de dragostea lui si i-am zis, ea, m-a surprins foarte mult, l-a lasat pentru mine... l-a lasat pentru mine, vazand cat ma doare.
El era foarte suparat, distrus, iar mie imi parea rau, nu am vrut sa sufere, eram deja obisnuita cu ideea de a suferi si nu imi doream decat sa fie el fericit. S-a intamplat sa il ascult mereu, si am ajuns sa vorbim tot timpul, indiferent daca eram la ore sau acasa.cu timpul a uitat. o, datorita mie, si nah, a inceput sa-mi zica ca ma iubeste, eu la fel.ne-am cb. si din cauza asta prietena lui [ fosta ] ne-am indepartat una de cealalta, pentru ca ea inca il iubea.Eu cu el eram foarte fericiti, mi-am dat seama ca visele chiar se implinesc, ma vedeam cu el, am avut saruturi... dar totusi. el nu a uitat-o... si dupa 1 luna din nou m-a parasit pentru ea.am plans atat de mult atunci.
M-am dus atunci la ea, m-a ascultat, si mi-a spus ca l-a uitat.ne-am imbratisat si mi-am cerut mii si mii de scuze ca nu am mai vorbit cu ea. [ m-a iertat ].
El a inceput din nou sa se dea la ea, sa ii zica ca o iubeste, ca nu stiu ce si nu stiu ce, dar ea nu il baga in seama.
Noi doi ne-am impacat, de fapt l-am iertat, si si-a cerut scuze mai tot timpul ca m-a facut sa sufar, imi zicea ca inca sunt cea mai buna prietena a lui...si am continuat sa ne intelegem.cam totul a fost la fel mult timp, pana ieri, cand prietena mea si-a dat seama ca inca il iubeste, s-au impacat si continua sa aiba o relatie secreta, adica putin mai ciudata., mai rece ca prima. dar totusi.eu sunt prierduta in lacrimi.nu mai stiu ce sa fac, noi doi continuam sa fim prieteni si sa ne intelegem, dar jur.jur.imi vine sa mor! scuzati-ma daca am gresit la scriere.nu am chef sa ma uit peste, si va rog, ajutati-ma. [ TERMIN ACES TEXTULET DE DRAGOSTE CU O CALDUROASA URARE DE SANATATE SI SARBATORI FERICITE! ]

Răspuns Câştigător
| StillMissYou a răspuns:

Salut eu te inteleg ca aproximativ si eu am trecut peste asa ceva. stii ce sa faci chiar daca va fi greu, sterge totul! totul! mumarul lui pozele messul totul ceti aminteste de el esi afara cu prietenile distreazate si vei uita va trece timp nu va fi asa usor dar el teo bagat intr-o groapa foarte adinca si cu timpu trebu singura sa te scoti din ea.
El se joaca doar cu tine ca sa nu fie singur asas baietii esi poate o fost cu tine ca s-o faca pe prieterna ta geloasa? Nu vezi ca inca o pus alta fata sa ridice la telefon? el doreste sa scape de tine.
stiu ca te doare totul ceti spun eu tie dar tu trebu sa deschizi ochii. eu am trecut prin asta si cunosc durerea dar am stiut ca nimenia nu merita lacrimele mele si trebu sami traiesc veata sa-mi gasesc persoana potrivita care ma va face fericita si uita am gasit-o datorita mie ca eu am facut toul ca sa-l uit era foarte greu dar o trebuit s-o fac ca vreau si eu sa fiu fericta asa cum alte fete sunt. si nu uita si tu meriti sa fii fericita acum sterge toate cintecele de dragoste si distreazate vei gasi baiatu potrivit :-) eu tie iti doresc bafta si sper sa fii fericta in viitor :-) daca mai ai intrebari poti sa-mi scrie prin mesaje :*

13 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Buna.scumpo,este greu pentru tine, stiu.In primul rand vreau sa-ti spun ca aceasta fata nu iti este prietena,este imposibil acest lucru.ea e cu el, tu il iubesti.nu puteti fi prietene.El,in schimb nu te merita,stiu ca e greu ce-ti spun,dar intr-o zi o sa-mi dai dreptate. baiatul acesta te-a facut sa suferi enorm, Tu chiar crezi ca merita lacrimile tale si iubirea ta? gandeste-te bine! Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca nu mai poate fi la fel, ca nu mai trebuie sa fiti impreuna ...stiu ca-ti este greu,dar vei trece peste,trebuie sa fi puternica,nu te merita! acum este cu ea,lasa-l si nu mai continua prietenia cu el, iti faci mai mult rau.rupe orice legatura cu el,plangi,descarca-te! iti face bine, insa intotdeauna sa te gandesti ca nu te merita si ca pur si simplu nu a fost sa fie.baieti mai exista si lumea nu se termina la el.chiar daca il iubesti si crezi ca nu o sa poti sa treci peste, cu timpul il vei uita, chiar daca iti va fi enorm de greu. Sper ca te-am ajutat.ti-am vorbit din suflet.ai grija de tine

| nimicaici explică (pentru dincolodevise):

Nu pot sa nu vorbesc deloc cu el, as muri happy

| dincolodevise a răspuns:

Nu mai spune ca ai muri... daca vorbesti cu el iti este bine? eu zic ca-ti faci mai mult rau, te amagesti degeaba.

| asterix13 a răspuns:

Te duci la el si ii spui cat ai suferit pentru el. Si sa stii. Din ce ai povestit tu. Eu nu inteleg decat ca el va tine ca pe 2 marionete si isi bate joc de amandoua. Incearca sa treci peste. Incearca sa gasesti pe cineva care te merita. Nu ca isi bate joc de tine. Sa tina la tine si sa te iubeasca. Oricum. Ai grija ce faci. Nu cumva sa faci prostia sa te impaci cu el din nou. El te ia drept proasta. Arata`i ca nu e asa!

| Ionikiss a răspuns:

Iti dau un sfat.nu te mai impaca cu el si nici nu mai vb cu el pentru ca apoi iar o sa te ia de fraiera si o sa continuati la fel:o sa fie cu tine apoi c ea apoi cu tine apoi cu ea.mai exista sute de baieti cu care ai putea sa fi

| dincolodevise a răspuns:

Nu mai spune ca ai muri ...crezi ca e mai bine sa vorbesti cu el? eu zic ca-ti faci mai mult rau.te amagesti degeaba

| MAFIAY a răspuns:

Eu zic sa numai fi iubita lui pentru ca te paraseste iar...isi bate joc de tine...nu observi? cautati un iubit adevarat

| carllota a răspuns:

Draga,te inteleg foarte bine cum te simti acum, insa trebuie sa treci cu capul sus, te-as sfatui ca sa-l dai uitarii caci si daca veti fi din nou impreuna pina la urma el din nou te va lasa fiindca el nu stie ceia ce doreshte inca.Deci ar fi mult m-ai bine daca ti-ai gasi un alt baiat,cu care sa te poti simti mult m-ai bine, mult m-ai fericita si la urma urmei fai in ciuda fostului tau, ca sa vada ceia ce-a putut avea insa de orb ce era te-a pierdut pentru totdeauna.Clar,uitearea unui baiat care inca il m-ai iubesti te-ar putea duce la o stare care nici n-o pot descrie insa acesta-i metodul cel m-ai celebru in cazul asta.Mi-amintesc ca si eu am avut o relatie de acest genere,ca el nu putea alege intre mine si prietena mea, si uite-asa se juca cu sentimentele amindorura, eu la fel ca tine ma simteam distrusa si-mi ziceam ca gata s-a sfirsit totul si odata cu relatia asta se sfirseste si fericirea mea, tineam intr-atit de mult la el si uram pe prietena mea si pot sa zic ca-l uram si pe el din cauza asta incit pentru mine dragostea si ura au devenit prietene.
Deci eu sper sa-ti fi fost de ajutor! Mersi la fel si tie sarbatori fericite!: *

| LsD a răspuns:

Wow' am trecut si eu prin ceva asemanator dar' dar ' repet nu q o prietena!
deci, parerea mea, ar trebui sa rupi orice legatura cu el pentru ca asa t amagesti si te astepti k el sa ti spuna la un moment dat k a gresit si k te vrea din nou, dar GRESIT asta' nu se va intampla ...iti spun sincer si garantat, e testat,el pur si simplu vrea sa te testeze p tine sa vada c poti c simti d fapt pentru el.
Si respectiva p care o numesti prietena de fapt este exact contrariul, mai bine vorbesti cu mine o necunoscuta te descarci t simti bine decat sa iti stie ea sentimentele pentru ca ai vazut degeaba te ai exteriorizat ei din moment c ea s a reimpacat q el de atatea ori
Tu mai bine fi' puternica, evita l, si intr un final,dupa o vreme mai exact o sa se intoarca la tine pentru ca sti "roata e rotunda" si intotdeauna asa este,atunci cand se va intampla tu il ignori si nici nu o sa ti dai seama cum l ai uitat,pe bune
Eu chiar te cred, iti este greu, chiar foarte greu dar lupta!

| Libelle a răspuns:

Treci ma peste.
Lasa in urma telenovela,am citit si eu sa extrag ideile principale.
Tii mult la cineva,tii,dar pana cand? Adica, tu tot nu te saturi? Tii de cineva sa-l ai langa tine si continui sa faci sacrificii atunci cand stii ca ai pentru ce.
In fond, tu nu esti decat fata indragostita pe care a folosit-o el.Si ea e la fel.Se plictiseste de una se duce la cealalta.Ce iubire se viseaza acolo? Faci prea multa drama,te consumi pentru ceva ce nu o sa mai concepi mai tarziu.
Accepta ideea ca el e pur si simplu nestatornic, nu se va hotari prea curand in legatura cu nimic, nu are cum si sincer...nici motive solide,nu-l preseaza nimic, si nici nu iubeste cu adevarat pe una din voi happy
Ce preferi? Sa duci o viata concentrata pe ei doi, sau una in care iti realizezi tu fericirea?

| Doηηa a răspuns:

Cum să te distrugă un băiat?
Pe bune, parcă n-ar fi plină lumea asta de băieţi, sincer.
Sărbători fericite!

| nimicaici explică (pentru Doηηa):

O sa fi si tu in locul meu happy

| lucia70 a răspuns:

Am citit povestea ta, e trista adevarat, eu te sfatuiesc sa incerci sa il uiti si sa privesti mai departe, viata ta nu se termina cu el, incearca sa iti traiesti viata, ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata.se spune (ce este al tau e pus deoparte).e sigur ca el nu este pentru tine.bafta happy