| NotToday a întrebat:

Incep cu "clasicele" drame legate de dragoste (deja si eu ma amuz). Situatia e in felul urmator: M-am impacat cu fosta prietena care in vara m-a lasat pentru altul (recunosc, am gresit). Mi-a facut tot felul de promisiuni: ca se schimba, ca o sa fie totul diferit, ca o sa fim amandoi fericiti, ca s-a convins cum e fara mine si ca nu mai vrea sa treaca niciodata prin momentele alea. Am inteles-o, dar nu am crezut-o! Cel putin nu in totalitate... Pe parcurs insa, ea chiar s-a schimbat (pana acum o luna, cand orice lucru era mai important decat timpul pe care il petrecea cu mine). Imi zice constant ca ma iubeste si ca tine la mine, dar nu mi-o mai dovedeste deloc. Nici eu nu stiu ce sa mai cred. Am avut nenumarate discutii legate de subiectul asta, am facut tot ce a depins de mine ca relatia sa revina la normal (din nou), dar degeaba! I-am spus clar de cateva ori ca vreau sa ne despartim, ca nu mai are rost sa continuam in felul asta, ca nu merita sa ne pierdem timpul intr-o relatie care nu o sa mearga niciodata... A acceptat pe moment, fara sa-i pese. A spus ca va incerca sa treaca peste, dar a 2-a zi deja incepea sa ma caute. Am tot amanat, dar deja sunt satul. Nu vreau sa judec la rece si sa iau o decizie pe care sa o regret in viitor, de aia as vrea o parere. Merita sa mai continui, sa ma mai stresez, sa mai lupt pentru o persoana care nu ma face fericit, la care nu-i mai pasa de mine cum ii pasa inainte si care nu mai face eforturi (doar unele minore) ca relatia sa mearga?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Invatare de minte, sa nu crezi ca odata ce relatia a mers prost se reface in bine cu aceeasi persoana - ca sa nu repeti cu alta povestea.

4 răspunsuri:
| RetardedRacoons a răspuns:

Rabdarea ta de a face relatia sa mearga trebuie sa fie direct proportionala cu marimea tatelor ei. Fa o scurta analiza si vezi ce iese.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Eu nu cred ca va rezista! Pentru ca ba vrea sa fie cu tine ba nu vrea sa fiti impreuna.Este o fata prea rasfatata de cand s-a nascut! Nu merita sa iei asa ceva nici pentru o punga de lays care nu va mai fii...Trebuia sa iei alta fata.Probabil si zodia este devina!

Răspuns utilizator avertizat
| SageKid a răspuns:

Nu merita