| nebunDUPAtine a întrebat:

Incerc sa explic pe scurt, Am fost cu o fata 1 an si 2 luni, in tot acest timp m-a inselat(adica sa sarutat) de vreo 5-6 ori cu alti, dar mereu a vrut sa se impace cu mine si nu am putut renunta la ea, am ajuns sa o iubesc foarte mult sa fac orice pentru ea, maiksa era incantata la inceput ca era cu mine. dar acum numai ma suporta a incercat sa ne desparta mai demult si acum a reusit as zice, fosta mi-a zis ca a cunoscut pe alt baiat ca ne despartim, ma mintit felul cum la cunoscut mi-a zis ca s-a intalnit cu el si tot felul de minciuni din astea, ea e din buc el din targoviste, nu s-au vazut nici macar o data doar la web ala ii zice ca o iubeste dupa 2 zile si chesti din astea, maiksa i-a zis ca se desparte de taicasu daca nu termina orice legatura cu mine adica nici macar sa mai vb pe mes sau la tel, ea totusi m-a chemat la ea sambata trecuta si am facut sex si ne-am sarutat, chiar daca zicea ca numai vrea sa ne impacam nu o inteleg dc vrea sa stea cu altu daca tot pe mine ma cheama la ea? In fine vreau sa va rog sa imi spuneti cum pot sa uit de ea? ma uit in fiecare seara la pozele cu ea si sufar dupa ea... ascult numai melodii triste, nu stiu ce sa fac sa numai o iubesc

Răspuns Câştigător
| Edwdw a răspuns:

Schimba genul de muzica, eu scap cu rap, hip-hop, eventual incearca s-o urasti, sa vezi ce nu-ti place la ea, sa pui acele defecte pe primul loc, cand iti sare in minte, poc, ii dai cu defectu', cauta s-o inlocuiesti, eventual pune pozele alea pe un cd si rataceste-l si din pc sterge-le, o femeie de asta nu e de tinut, sa fiu sincer, in primul rand tu ai trecud de vreo 5 ori prin pasul cu iertatul, deja iertatul dupa a3-a oara devine o obsesie pentru tine respectiva persoana, mai pe scurt, esti dependent de ea, dar trece, incearca s-o umilesti, nu in public sa fii marlan, nu, cand vorbesti cu ea, nu stiu, scapa de poze, schimba muzica cu altceva, apuca-te de sport, ocupa-ti timpul, pune-i defectele ei pe primul plan, sa vezi doar defectele, nu calitatile. Cauta s-o inlocuiesti.

4 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Probabil pe tine te tine doar ca sa ii satisfaci placerile trupesti( pentru sex).
E jenant si nu ar trebui sa te lasi umilit, chiar daca e greu cel mai bine e sa incerci sa o uiti.
Fi activ in timpul liber si lasa cat mai putin timp in care sa te gandesti la ea...
Bafta!

| magda_2539 a răspuns:

Langa alta iti va fi mai usor sa o uiti. si iesi mai des cu prietenii...
nu are rost sa suferi pentru nimeni (moare un papa, dar vine altul si tot papa se numeste. sper sa ma intelegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule,toti sintem la fel. Mincam aceeasi mincare in fiecare zi dar mai intindem mina si dupa un desert.Desertul,fiind un deliciu, nu este de ajuns incit sa ne sature si astfel ne intoarcem la mincarea noastra de zi cu zi.Nu ea este diferita ci tu esti.

| seth4d a răspuns:

Buna stii in viata e exact ca un reclama cu pateu pleaca una mai sunt cinci dupa colt care asteapta. Cel mai usor mod sa treci peste o dezamagire e sa iti cauti pe altcineva sau poti sa-ti dedici timpul facand altceva sti si eu un sport sau vezi tu ce iti place tie doar sa ai mintea ocupata cu altceva. Bafta si sper sa o uiti cit mai curind daca asta iti doresti pa pa