| Pitic a întrebat:

Incerc sa fiu indiferenta dar nu pot. incerc sa stau suparata pentru a ii arata ca m-a deranjat ceea ce a facut dar uit sa stau suparata... desi sunt si gandul imi sta la greselile lui care sunt multe si tind sa fie din ce in ce mai grave.
degeaba ii spun ca a gresit ca m-a dezamagit, ca pentru mine e important sa nu mai faca acelele greseli. pe moment zice ca stie ca a gresit ca ii pare rau ca nu se va mai repeta, dar daca il indreb de ce a facut acel lucru, el evita sa imi raspunda sau imi zice ca a fost prost.
e ca si cum eu as discuta cu peretii, nu se schimba nimic.
nu gasesc o solutie prin care sa ma fac inteleasa, vorbesc calm, frumos, nu merge, tip fac scandal,, imi vine sa il omor, eu vorbesc degeaba de fiecare data.
aveti vre.o idee?

Răspuns Câştigător
| CrinaCorban a răspuns:

Si eu trec exact prin aceleasi momente, stiu cum e. Si il ierti de fiecare data, crezand ca poate se schimba ceva, dar te inseli. Eu de multe ori nu dorm noaptea si plang dupa ce ma cert cu el, dar a doua zi pur si simplu oricat as incerca sa fiu suparata nu pot. Cred ca cel mai bine este sa luati o pauza, si sa vezi daca incearca sa va impacati. Eu asta incerc sa facwinking BAFTAwinking

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fa-i ce-ti face.
Exact in acelasi fel, exact cu aceleasi cuvinte.
Ai in el cel mai bun profesor, nu va fi greu.
Odata pus in locul tau, posibil sa reactioneze diferit si sa inteleaga.

| iDangerous a răspuns:

Te desparţi de el. Este comod şi ştie că nu îl vei părăsi şi că tu aştepţi să se schimbe, şi că îl iubeşti în continuare. Dacă ţine la tine şi îi lipseşti o să vină înapoi să vă împăcaţi. Dacă o să sufere cât nu va mai fi cu tine înseamnă că te iubeşte şi că nu ar repeta din nou aceleaşi greşeli pentru că nu ar vrea să sufere iar. Dacă nu se întoarce şi nu îi pasă, îmi pare rău pentru tine, dar te-ai îndrăgostit de cine nu trebuia. Nu-ţi face griji, în timpul în care el te-a făcut să suferi, adevărata persoană care te merită, este undeva aşteptându-te. Nu mai amâna şi nu mai spera că ceva se schimba, nu faci decât să lungeşti perioada în care suferi şi să acumulezi pe zi ce trece speranţă ce nu te ajută în niciun fel. Succes, fii tare şi demonstrează-i că nu eşti la cheremul lui. Până la urmă şi-a făcut-o cu mâna lui.

| neutrino a răspuns:

Nu-i mai spune, nu este interesat de acest subiect.

| RainmakerX a răspuns:

Salut, daca el persista in greseala inseamna ca chiar nu-i pasa.Este trist, dar asta-i adevarul. Poate ca nu te merita.Incearca sa-l marginalizezi, fa-l sa creada ca oricand poti sa aplici si planul B.Creeaza-i impresia ca pe masura ce timpul trece si el persista in greseala poate sa-ti devina total indiferent. Daca nici asta nu-l sensibilizeaza, uita-l pana nu va fi prea tarziu.Lumea-i plina de baieti care ar putea merita dragostea ta.

| vocea a răspuns:

Esti o fiinta prea buna nu prea te merita nimeni, ai un suflet mult prea bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre voi doi lipseste nepretuitul dialog!

Dar, despre ce fel de greseli este vorba?

| sweetangels a răspuns:

Fetelor, cel mai bun remediu e sa va gasiti 'doctorul' in alta parte. Nu mai stati cu ratati care fac pe smecherii si nu isi recunosc vina, sunt niste lasi si nu faceti nimic bun cu ei, am avut si eu o experienta asemanatoare cu un flacau de genul, noroc ca n-am pierdut mult timp cu el...

| Ella192 a răspuns:

Cat de tare ma regasesc in cuvintele tale. Am incercat si eu sa-i explic greselile, insa cel mai grav e ca el nu le recunoaste si continua sa ma minta.
Atata timp cat nu ia in considerare supararea ta, cred ca de fapt nu vrea sa-si recunoasca greseala si nu vrea sa te raneasca pe tine. Lasa putin timp de pauza, si dupa cateva saptamani poti cere explicatii. Cel mai bun remediu e o perioada de odihna pentru amandoi, odata si odata va recunoaste toate greselile, el singur o sa ti le zica. Daca nu, atunci nu merita sa-l ai langa tine.