| Andreeeeeea123 a întrebat:

Scriu aici in speranta ca ma va ajuta cineva cu un sfat. De la un timp nimanui nu-i mai pasa de mine. La munca nimeni nu ma baga in seama,cand zic o parere parca vorbesc cu peretii. Efectiv nu mi se mai da nimic de munca. Adica stau degeaba, am impresia ca vor sa-mi dau demisia de bunavoie.
Cu relatia la fel. Am o relatie de 1 an jumatate si simt ca degeaba sunt intr-o relatie. Adica eu ma implic,incerc sa fie bine,sa avem o relatie apropiata,dar persoana de langa nu este asa. Imi spune ca ii este mai bine singur. I-am zis ca daca treaba sta asa o sa ma despart,si a zis sa fac ce vreau ca nu il intereseaza. Si nu stiu cum am ajuns in situatia asta... Nimanui nu-i pasa de mine. Nu vreau sa raman singura. Eu tin la persoanele din jur meu,mai ales la iubitul meu. Am avut atatea momente frumoase impreuna, iar el imi zice ca sunt nesemnificative pe langa momentele urate. Cate momente va trebui sa retraiesc eu ca sa le egaleze pe cele petrecute cu el... Si el vrea doar sa scape de mine.
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde lucrezi? daca o spus asta iubi tau inseamna ca nu valorezi ceva pentru el, te foloseste atat, eu spun sa il lasi tu de tot, iar cu locul de munca cat vine salariul si nu te da afara e ok

| sofisis a răspuns:

Fetita, ia taurul de coarne in ambele cazuri.
La serviciu te duci frumos la sef/director si ii ceri sa ti-i se explice care este motivul pentru care nu ti se da de munca.
Iar iubitului ii spui PA.
E vina ta ca nimic nu merge cum vrei. Tu nu faci nimic in sensul asta deci cum ai vrea sa mearga?

| GoldenZenith a răspuns:

Ai incercat sa te gândești de cand au început treburile astea și daca nu cumva cauza "invizibilității" tale la munca e comuna si cu cea in relație? Poți să vorbești, ai guriță. Ai o întrebare, adreseaz o. Nu merge nicio soluție la munca și nu se rezolva nimic, pleacă, dar nu înainte de a-ți găsi în altă parte. Gagiul, sănătate cu el. Crezi că e iubire sau măcar ceva asemănător din partea lui pentru tine? Că mie nu mi pare. Nu ți face probleme, uneori e bine sa faci niște schimbări în viața ta. Scapă de tot ce te face sa te simți așa.

| Crackman a răspuns:

Calm tu in momentul de fata esti ancorata de iubitul tau ( daca nu ii pasa deja te inseala ) iar cu colegi de munca ( *** them all )
Tu nu ai nevoie de aprobarea nimanui, daca tragi de ei indiferent cine este, o sa suferi si mai mult.
Stai singura o perioada, iubeste ce esti tu si incepe de la capat.
Asta am facut eu... este greu dar nu imposibil, iar in ziua de azi greu gasesti oameni fideli.

| Paul754880338 a răspuns:

Nu cumva cele doua ipostaze ale tale, de invizibila la munca si in relatie au o legatura intre ele? Daca relatia a influentat munca, sau invers? Si ar mai fi o intrebare la care ar trebui sa iti raspunzi sincer. Tu chiar nu ai nici o vina? La intrebarea asta nu te poate ajuta nimeni, iar raspunsul este, aproape, cel pe care il cauti.

| AlexandruSEV a răspuns:

Se numeste dependenta sociala, in primul rand renunta la iubitul ala ca e toxic, mai mult ipocrit si idiot, dar indiferent cum e tu nu mai trebuie sa stai pe langa el, iti vei gasi pe cineva la momentul oportun, iar legat de locul de munca, eu cred ca datorita faptului ca te ignora iubitul tau, ti se pare ca asta se intampla si la munca, totusi ai putea schimba si locul de munca, nu cred ca esti vreun director la un ONG, incat sa ti para rau ca pleci. Tu trebuie sa ai grija de tine nu de altii.