| pantofipantofi a întrebat:

Incurcatura mea e strigatoare la cer, in urma cu cateva luni am cunoscut un tip x de care m-am indragostit la prima vedere, am iesit de cateva ori in oras tot timpul simteam ca mi se inmoaie genunchii cand eram langa el, dar deoarece era plecat cu munca din oras eu m-am hotarat sa nu imi fac mari sperante, si am decis sa il uit, peste 2 luni am cunoscut un tip y, am inceput o relatie frumoasa cu y, toate bune ( intre timp x ma tot invita in oras) eu il refuzam desi imi venea enorm de greu, pana intr-o seara cand am iesit cu y si cu mai multi prieteni seara la un bar, si intamplator x era acolo, m-am dus la baie si am inceput sa plang (x nu m-a vazut ca era un bar cu separeuri l-am vazut doar eu cand am intrat), am inca sentimente puternice pentru x, nu stiu ce sa fac sunt foarte comfuza, nu as vrea sa il fac pe y sa sufere, si x inca ma mai invita in oras, nu am avut curajul sa ii spun ca am alt prieten, nu ma criticati, as dori un sfat sunt comfuza, parintii mei il plac pe y ca l-au cunoscut (nu e povestea unei adolescente ci a unei fete de 23 ani, adica a mea)

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chiar daca doare spune-i lui X ca ai pe altcineva.

| IloveME a răspuns:

Faza ca nu inteleg dc il refuzi,daca intr-adevar el e cel care iti place tie!
dragostea e foarte frumoasa atunci cand e impartashita!
vb cu x! intreaba-l c vrea d la tine(e greu, stiu cum e!) j daca il simti sincer cu tine, fi si u! sp ca ai p altcineva pentru care nu simti nimic mai mult decat respect! sp tot daca vreau ca relatzia voastra sa fie bazata p incredere si respect!
succes!(sa stii ca nu ti-a rasp o adolescentabig grin)

| BlueHusky a răspuns:

Sti ca mai e o vaianta... nu stiu de ce dar pot sa fac pariu ca nu poti sta fara un "prieten" si nu cred ca am sa pierd... ai putea sa incerci sa iei o pauza de la amandoi de cateva saptamana si poate dupa aceea o sa vezi lucrurile altfel.

| Nastia a răspuns:

Alege-l pe x.din cate vad, y e doar un tip de treaba alaturi de care "nu ti se inmoaie genunchii". deci, x e adevarata iubire.nu pierde iubirea adevarata.in plus, recunostinta si dorinta de a nu rani pe y nu sunt suficiente pentru a continua o relatie alaturi de el daca iubesti pe altcineva.

| Buttercup30 a răspuns:

Daca crezi ca x merita,si poti avea o relatie asa cum iti doresti tu cu el, atunci fa-o. Vorbeste cu y si spune-i ca nu vrei sa-ti bati joc de el dar tu te gandesti tot la x.
Asta doar daca tu crezi ca va merge cu x. Daca nu, continua cu y

| Tiberius a răspuns:

Unele nu se maturizeaza niciodata.

| mihaela_8638 a răspuns:

Pai tu trebuie sa il alegi pe cel care iti place mai mult...conteaza s iti placa tie n la parintii taihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa treci la ceva mai greu acum, par exemple, la o ecuatie cu trei necunoscute.

| cetate a răspuns:

Nu e frumos poti continua ca x