| pantofipantofi a întrebat:

Sunt 4 luni de cand am cunoscut un tip x, in rest ma tot invita in oras de multe ori il refuzam, alteori el nu iesea si spunea ca este obosit, intre timp am cunoscut alt tip y m-am cuplat cu el, (dupa 3 luni jumate mi-am dat seama ca nu il pot uita pe x) si totusi inainte x spunea inainte ca nu este sigur ce vrea desi ma invita mereu in oras, sambata asta am iesit x si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, eu i-am zis ca da si l-am intrebat daca este sigur ca asta doreste, si el a zis ca momentan da, stiu ca am gresit deoarece sunt implicata in alta relatie cu y, dar nu stiu exact ce vrea x, chestia cu momentan m-a dat putin peste cap, si imi e foarte frica sa nu raman singura, ce ma sfatuiti sa fac? tin enorm la x dar y va suferi f mult daca il parasesc, nu imi place sa fac oamenii sa sufere, nu stiu ce sa fac, si oare x isi doreste cu adevarat o relatie cu mine? sau o fi spus-o la vrajeala? sad (am 23 ani, ai mei nu il suporta pe x, il vor pe y)

3 răspunsuri:
| Nikcoletta a răspuns:

Parerea mea ar fi cel mai bine sa alegi unul singur! cu amandoi nu vei face nimic. Ai spus ca x nu este sigur de aceasta relatie. Deci eu nu inteleg ce mai astepti de la el?
Ramai cu y... pentru ca altfel mai tarziu vei avea probleme cu parintii tai.

| MonkeY a răspuns:

Eu zic sa ramai cu y daca si el se poarta frumos cu tine
1.cum poate sa zica x ca "momentan" asta inseamna ca nu are pe alta si vrea sa profite de tine
2. daca si parintii tai il vor pe y asta inseamna ca el ii de treba
3.eu cred ca x e un tip mai smecher asaa...am ghicit?

cel mai bine este sa masori asta... care ar fi mai bine pentru tine x sau y...

eu zic sa ramai pe y
despartete de x deoarece te vrea numa' momentan nu vrea sa aiba o relatie mai serioasa.

| patrigalatean88 a răspuns:

Cel mai intelept lucru pe care l-ai putea face e sa il alegi pe y. x ii prea, si din raspunsul " momentan " reiese ca e f posibil sa vrea sa profite de tine. si chiar daca zici ca nu il poti uita pe x, cel mai bine este sa il alegi pe y, pentru ca el este cel care te va respecta, care te va iubi, si care iti va da luna de pe cerbatting eyelashes. si cu timpul, (atata timp cat ai grija sa nu te schimbi, sa fi tu, ca sa simta acelasi sentimente y, ), il vei iubi si tu.