| semy a întrebat:

De aseara meditez intr-una si nu pot sa imi dau seama ca sa fac, si m-am bagat in incurcatura, deci sa va povestesc dar nu as vrea sa ma criticati sau sa ma judecati, asta o poate face doar dumnezeu: acum 1 luna jumate am cunoscut un tip, sunt innebunita dupa el, el e plecat mereu din localitate, cand e plecat nu ma suna nu da nici un semn de viata parca nu as exista, decat daca intru pe mess vorbeste, daca nu...nu da nici un semn neam, cand vine in oras aici zice sa ne vedem da tot pe mess, de sambata nu a mai dat nici un semn, eu nu il inteleg daca vrea ceva cu mine sau nu, cand vine aici se poarta ca si cum am fi impreuna, si acum de cateva zile am inceput sa ies cu alt baiat, nu stiu ce sa fac sunt comfuza, acesta m-a intrebat ce fac de sarbatori, e dragut atent, ce fac daca ma va invita si celalalt undeva de sarbatori? e complicata rau situatia am inceput sa imi fac griji, eu inca tin la ala, ca daca nu tineam il lasam demult la comportamentul lui indiferent crying

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca 2º baiat iti ofera mai multa atentie mergi cu el. Uita de primul

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Trebuie să vorbeşti cu cel care a plecat, şi să îi spui că relaţia voastră nu mai poate continua aşa. Adu-i aminte că eşti tânără, ai toată viaţa înainte, vrei afecţiune şi atenţie din partea un bărbat, nu indiferenţă. În funcţie de ce îţi va răspunde te orientezi. O zi bună happy!

pa, pa.

| MikyMi a răspuns:

Poate are pe alta unde pleaca el si nu mai da semne de viata!
Si te vrea si pe tine da nu stie cum sa va aiba pe amandoua. e mai bine ca ai gasit altul ca altfel aveai mult de suferit din cauza lui si a comportamentului!
Daca zici ca baiatul cu care esti acum e ok si iti acorda atentia de care are nevoie o fata iti doresc mult noroc in relatie si sa ajungeti sa va iubiti!:X:X

| doinitza12 a răspuns:

Nu fi prostuta esi cu cel care te stimeaza uital. zii adio nu te merita

| Mousie a răspuns:

Draga mea, eu zic sa-l lasi pe ala ce nu se poarta frumos cu tine in pace si sa-ti concentrezi atentiaq asupra celuilalt. Succes!

| bulgaras_3493 a răspuns:

Asa cum ai inceput sa ti la el, asa o sa si il lasi...nu te merita, daca te placea cred ca te cauta si cand era plc din localitate,, dar nu o face. poate e timid(ceea ce nu cred) sau poate te vede ca o prietena.
daca respectivul cu care iesi acum. da semne de mai mult.si daca te-a intrebat ceea ce faci de sarbatori, eu cred ca ar fi mai bine sa stabilesti o "legatura" cu el.Ai sa vezi ca intr-un scurt timp.iti va placea de el... daca ai zis ca e dragut, atent...eu zic ca meritahappyhappy

| Bogdana a răspuns:

Incearca sa ai o discutie serioasa cu el sa stii la ce sa te astepti, sa vorbiti deschis clar fara ocol daca mai merita sa mergeti mai departe sau nu.Adica totusi de ce sa suferi tu? Cel putin baiatul asta e atent cu tine.Cand nu te simti bine undeva(relatie, grup de amici) cel mai bine este sa iesi pentru ca nu are rost sa -ti ingreunezi situatia si celuilalt sa nu-i pese.Bafta!

| mispis a răspuns:

Iti zic din proprie experienta:lasa-l pe primul chiar daca simti ca tii la el dar cu timpul il vei uita.Nu vrea nimic serios, cauta doar sa se distreze si inca nu stie ce vrea de la viata.Ramai cu al doilea si vezi ce iese... poate va fi o relatie frumoasa:X. Dar iti zic 100% ca primul nu merita.Am simtit-o pe pielea mea acum cateva zilestraight face. Sper ca tu sa iei decizia corecta, nu ca mine.
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e indiferent acum, cand dragostea e mare, ce va fi mai incolo cand mai intervine si plictiseala.

| shadowboy_9081 a răspuns:

Hey cel mai bine e sa il lasi pe cel indiferent pentru ca el dupa cum ai spus ca vrea sa vorbeasca cu tine doar pe mes aia inseamna cu e cu altcineva si nu vrea sa FIE PRINS.