| Atticus13 a întrebat:

Inseamna căsătoria ceva pentru voi din punct de vedere religios sau e doar o formalitate?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E ceva de moda veche, o traditie care implica costuri si poate costa mai mult cand vine divortul

| whatevernvm a răspuns:

Nu înseamnă nimic din punct de vedere religios.
Înseamnă ceva din punct de vedere emoțional mai mult, dar da, și ceva oficial.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă crezi, are.

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles, reprezintă binecuvântarea lui Dumnezeu.

| GouDidodino a răspuns (pentru Andreeush):

Nu reprezintă nimic, e o formalitate, un ritual, bani cheltuiti aiurea, timp pierdut, stres, doar " sa nu rada lumea de tine" ca "trăiești în pacat". O mare prostie

| Plato a răspuns:

Inseamna din toate punctele de vedere.
Si religios, ca obtii binecuvantarea lui Dumnezeu, dar si legal si mai ales personal.

| Endoryus a răspuns:

O prostie. O bucata de hartie in care popa iti da voie sa faci sex. Un om normal la cap nu are nevoie de o bucata de hartie ca sa isi iubeasca mai mult iubita sau sa nu o insele sau alte chestii.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Doar o formalitate.

| SandraEve a răspuns:

Bineinteles ca inseamna. Mi se pare foarte trist sa nu ai credințe, valori, speranta...