| WFf a întrebat:

Internetul spune ca simptomele unei sarcini apar in primele doua saptamani, cum ar fi sanii intariti, somnoleta si oboseala, chiar si candidoza poate fi un simptom de sarcina, dar am vazut ca aici a spus o persoana ca niciun simptom de sarcina nu apare pana in a 5-a sau a 6-a saptamana a sarcinii, cine considera ca ma poate lamuri?

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primele doua saptamani de sarcina sunt chiar inainte de conceptie, fiindca varsta sarcinii se masoara de ultima menstruatie. Oricum, primul semn este practic intotdeauna lipsa menstruatiei normale, nici un semn nu apare inainmte de asta

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi absolut sigura si convinsa ca in primele 2 saptamani cele de dupa fecundarea ovulului, NU exista niciun fel de ''simptom de sarcina'' fiindca asa ceva PUR SI SIMPLU ....NU EXISTA. Unicul si singurul ''simptom de sarcina'' in acest moment va fi lipsa menstruatiei. Sanatate!