| inna07 a întrebat:

Intotdeauna intr-un cuplu, din cate am observat eu, unul dintra parteneri se implica mai mult, daruieste mai mult, iubeste mai mult si totodata sufera mai mult.
De ce se intampla asa si ce trebuie facut pentru a evita acest lucru?

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Trebuie sa ai un caracter puternic si simtul realitatii

| neutrino a răspuns:

Teoria ta este gresita. Exista multe perechi frumoase in care partenerii se iubesc reciproc, in egala masura.

| SkyPilot a răspuns:

Nu sunt de acord cu ceea ce spui. Stiu destul de multe cupluri in care partenerii sunt perfect egali din toate punctele de vedere. Asa este si relatia in care sunt acum.

| Lawliet14 a răspuns:

De ce? Pentru ca n-ai gasit persoana potrivita, care sa-ti fie alaturi. Ce e de facut? Sa-ti gasesti sufletul pereche! Sunt multe persoane egoiste, mai ales barbatii.

| grab a răspuns:

Atunci cand cel care darieste mai mult simte ca oboseste, ar face bine sa ia o pauza in care partenerul sa realizeze ce pierde si sa recupereze.

| DaW a răspuns:

Da pentru ca a fost doar o scanteie si nu este un foc continuu asta ma intreb si eu de ani de zile. de ce "eu pun suflet si ea isi bate joc?"

| NumaiIdioti a răspuns:

Cine afirma asta? Tu care probabil ai 17-18 ani si nu ai fost in nicio relatie? Iti raspund eu, FALS. Si ti-o zice unu care s-a mutat cu prietena lui de 1 an, iar la anul va urma nunta.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru NumaiIdioti):

Sunt sigur ca dupa nici un an de nunta vei anunta divortul

| NumaiIdioti a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Dintr-o situatie asemanatoare celei descrise de tine se trage nickul tau? Imi pare foarte rau atunci.