| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o partida de sex conteaza de cate ori iti dai drumul sau mai degraba calitatea sexului, sa-ti dai drumul odata sau de doua ori dar sa fii satisfacut?
Pentru ca vorbesc cu diferiti tipi care spun ca isi dau drumul de 10 ori intr-o noaptea, nu stiu daca e adevarat.
Ca am vrut sa vad si eu daca pot la masturbare si maxim de 2 ori am putut la o pauza de 10 minute, deoarece am simtit intens si nu am mai avut sperma.

Si m-am intristat ca din ce mi-au spus restul, fetele vor sa tii cat mai mult posibil...Este un mit? pentru ele conteaza sa isi dea drumul de cat mai multe ori sau odata dar intens?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Majoritatea au fost vaginale prin penetrare.2 au fost prin oral(pentru mine).Eu am mai multe orgasme/partida.Intr-adevar sunt fete care nu au deloc orgasm, dar trebuie sa-ti cunosti corpul si sa-ti ghidezi partenerul.El nu are de unde sa viseze cum se simte corpul tau.Si nici fata cum se simte partenerul.
Si in pat trebuie sa fie comunicare, ghidare din partea amandurora.
Da, ai dreptate. Spre exemplu orgasmul clitoridian(masturbare) se simte altfel decat unul vaginal.

9 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut!
Conteaza calitatea si cantitatea sexului.
Este foarte important preludiul. Apoi sexul, din punctul meu de vedere, trebuie sa fie ca timp cat de cat lung.
Eu pot sa am orgasm si de 10 ori/noapte.Pt barbati este mai greu asta.

| anonim_4396 explică (pentru dragodana):

Si cine ti a provocat 10 orgasme? Adica scuze dar nu cred ca poate un barbat sa provoace atatea, poate cu jucarii sexuale dar chiar si asa, cum rezisti la 10 orgasme? Ca totusi si voi ejaculati, nu stiu daca ar fi posibil sa ejaculezi atat, e greu de inteles, sau probabil sunt din acelea mai de scurta durata si nu foarte intense?

| dragodana a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut!
10 orgasme intr-o noapte nu intr-o ora.Nu a fost nevoie de jucarii,penisul si gura lui au fost suficiente.Da, unele au fost intense, altele mai superficiale.
Da, si femeile ejaculeaza, dar nu de fiecare data ca barbatii.

| anonim_4396 explică (pentru dragodana):

Nu stiu ce sa zic, alte fete abia au un orgasm intr-o noapte... Sau poate inteleg gresit, nu a fost tot timpul orgasm vaginal? adica cand a fost cu penetrare,. Practic stiu ca fetele mai au si alte tipuri de orgasme? sau ma insel? ma lamuresti?

| anonim_4396 explică (pentru dragodana):

Spui foarte corect si uite ca m-am indignat unpic,.e trist ca sunt multe femei care gandesc gresit, ca ele nu sunt satisfacute, pana la urma e si vina lor nu a partenerilor!
Sti prea bine ca sunt femei care divorteaza pe motiv ca nu se simt satisfacute de partener, dar sunt extrem de orgolioase, nu doresc sa sa comunice, cum spuneai si tu.
Si in plus daca femeile pot simtii placere mai mare ( in cazul tau cu atatea orgasme) de ce tot ele au curajul sa spuna ca nu le satisface cum trebuie, dar hai sa punem problema invers, sa satisfaca si ele pe partener cum doreste si apoi va fi ceva reciproc!
Parerea mea ca daca, ca femeie nu esti deschisa sa-i oferi partenerului ce doreste, nici el nu va fi deschis.
As mai avea cateva intrebari daca ma poti ajuta, lasa-mi mesaj cu ceva ce utilizezi sa putem avea o discutie mai complexa, Merciii!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dragodana):

Raspuns de nota 10* al unei d-ne mature si mai ales inteligente. Felicitari!

| dragodana a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi.
Deh,experienta.(N-am atatia ani cati crezi tu).

| dragodana a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut!
Majoritatea au fost vaginale prin penetrare.2 au fost prin oral(pentru mine).Eu am mai multe orgasme/partida.Intr-adevar sunt fete care nu au deloc orgasm, dar trebuie sa-ti cunosti corpul si sa-ti ghidezi partenerul.El nu are de unde sa viseze cum se simte corpul tau.Si nici fata cum se simte partenerul.
Si in pat trebuie sa fie comunicare, ghidare din partea amandurora.
Da, ai dreptate. Spre exemplu orgasmul clitoridian(masturbare) se simte altfel decat unul vaginal.

| FantasyBoy a răspuns:

Nu conteaza absolut deloc numarul de ejaculari, ci calitatea cuddling-ului, etapa de preludiu, faptul ca pui suflet in ce faci, modul in care-ti tratezi partenera "dupa", etc. Putine fete sunt nimfomane incat sa doreasca performante de armasar, majoritatea vor afectiune, comunicare, tandrete.

| Iunicu a răspuns:

Spune-le să se șteargă la gură, prietenilor tai.
Când vei întâlni prima fată cu care vei face sex, ai să vezi că nu seamănă cu nimic din ce îți povestesc virginii aia care se laudă cu 10 numere pe noapte.
Sexul nu este vreun maraton, și nici că în filmele porno.
Este despre voi doi. Despre cum sa dăruiești și să primești plăcere, despre fiecare senzație și atingere. Vei vedea cum fiecare clipă este specială.
Poți fi un partener special și dacă ai o singură ejaculare pe zi. Pentru că o fată nu are terminații nervoase doar in vagin. Poți explora fiecare centimetru de piele, mângâind, sărutând, lingând, ciupind, mușcând. Poți face o femeie fericită fără să îți folosești penisul.
Nu ești în competiție cu nimeni. Ești unic. Un creier deștept face sex, mai mult decât o erecție lungă!