| ioanaaa_1437 a întrebat:

Intr-o relatie. cine ar trebui sa cumpere prezervative? baiatul sau fata? acum sincer. si scuze de aceasta intrebare. cam straight face

16 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu consider ca baiatul.acum faceti cum vreti, nu e o regula mai. speciala tongue

| RXN a răspuns:

Amandoi.happyCel mai bine e sa discutati inainte ca sa vedeti ce si cum. Oricum, nu e o rusine sa cumperi prezervative.happy

| Rayyy a răspuns:

Eu m-as astepta ca baiatul sa cumpere, insa nu e rau sa fie unul prin casa.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai nu conteaza ori fata ori baiatul acum na baiatul ar fi ok sa cumpere dar na acum nici chiar tot timpu'

| shtephie a răspuns:

Baiatulwinking

| GuessWho_8607 a răspuns:

Bine, "normal" ar fi sa cumpere el ca poate sa fie destul de jenant pentru o fata sa le cumpere. Dar daca se intampla sa le cumpere si fata, nu e atat de grav ca...toata actiunea se intampla intre cel putin 2 persoane. Deci? Barbatul daca le cumpara, nu le foloseste singur. laughing

| MonicutZZa a răspuns:

Amandoi. Adica ar trebui sa aiba atat fata cat si baiatul in permanenta prezervative la ei, oricat de mica ar fi acea posibilitate de a face sex. Asta denota respect fata de propria persoana si fata de persoana iubita, atata timp cat niciunul dintre parteneri nu-si doreste un copil. Ma rog, mai sunt si cazuri in care niciunul dintre ei nu doreste prezervativ (cand vor un copil, cand ea ia anticonceptionale, cand folosesc ca metoda contraceptiva coitus intrerruptus - toate in cazul in care exista o relatie serioasa, unde se cunosc foarte bine si au incredere unul in altul).

| SteauaROsie a răspuns:

Depinde cine are chef de nebuneli(wow)

| morenaRox a răspuns:

Eu cred ca ambii tongue

| Creatza_4434 a răspuns:

Nu exista o regula anume. Oricare din cei doi pot cumpara.Intradevar e destul de jenant pr o fata sa intre intr-un magazin sa cumpere o cutie de prezervative, si mai ales sa se formeze si o coada in spatele ei si toti sa susoteasca. Dar na... E bine sa fi pe faza si sa ai unul cu tine in portofelwinking

| ioanatomi a răspuns:

Normal ar trebui sa mergeti de manuta la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine.
da daca ai o chitra ca iubit... iale tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nici unul sa nusi cumpere principalul e baiatul sa aiba grija atunci cind da drumul sa nu dee in fata dar putin sa se fereasca atunci... dar cred ca baiatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiti care e faza, asta e un sfat de la un baiat pentru fete, cum am mai si zis`o pana acum, fetelor fiti destepte ca sunt multi bulangii care fac orice sa ajunga sa sex si dupa aia sa nu mai vrea sa vb cu voi si ei pot spune ca au ei "grija" sa nu isi dea drumul, dar adevarul e ca pe el nu il intereseaza asa tare unde isi da drumul, si se mai poate intampla sa isi dea drumul fara sa isi dea seama, si atunci cine pica prost, sa nu mai vb ca trebuie sa te duci la doctor sa faci chiuretaj, asa ca decat sa patesti ceva de genul asta mai bine le iei si tu ca sa fi sigura ca ai in cazul in care se iveste ceva, ca sa nu mai stai cu frica.si in afara de asta sunt multi natarai care vor sa f... dar le e rusina sa cumpere prezarvative, i sunt macho, sta e cel mai bun sfat din punctul meu de vedere, a ai intotdeauna 2-3 prezervative in cazul in care auzi ca el nu are sau ca a "uitat " sa cumpere...

| Mara4you a răspuns:

Ar trebuii sa le cumparati impreunatongue

Răspuns utilizator avertizat