| anonim_4396 a întrebat:

O sa ma credeți mai ciudata dar cine ar trebui sa cumpere protecții fata sau băiatul?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui ca cei doi să se înțeleagă și să își asume responsabilități în comun, așa ar trebui.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te referi la masuri pentru prevenirea unei sarcini? Indiferent. Dar baiatul ar trebuie in cele mai multe cazuri sa asigure totul inainewinking

| AnastasiaK a răspuns:

Parerea mea e ca amandoi ar trebui sa aiba just in case. In general as zice că el, dar daca are o stiuatie financiara nu prea buna sau din cine stie ce motive nu poate sa ia el, iar ea da, poate la fel de bine sa cumpere ea.

| RKBlue a răspuns:

Fata ar trebui sa foloseasca anticonceptionale(sa iei inainte sau sa folosesti "pastila de a doua zi") si baiatul prezervativ.
Deci, fiecare ar trebui sa-si cumpere cate o metoda de protectie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu contează...și dacă le e rușine, o pot ruga pe bunica să ia...degetare pentru cusut de la farmacie. big grin